-
Dogovoreni koraci za unapređenje angažovanja asistenata u nastavi - 17 hours ago
-
Danas u BiH sunčano, a evo šta nas čeka do četvrtka - 17 hours ago
-
‘Bike fest Panonika Tuzla’ - 17 hours ago
-
Otvoren 19. Međunarodni sajam pčelarstva “Medena Tuzla” 2024. - 17 hours ago
-
Manifestaciju “Dan italijanske kuhinje i sladoleda u Tuzli 2024” na Trgu slobode otvorio gradonačelnik Tuzle - 17 hours ago
-
U UKC Tuzla uspješno urađene transplantacije bubrega i rožnica - 17 hours ago
-
Tuzlanska alternativa počela predizbornu kampanju: Ne odustajemo od svojih principa, želimo Tuzlu učiniti poduzetničkim, turističkim i ekološkim centrom regije - sep 6, 2024
-
Završeno asfaltiranje puta u dijelu ulice Slavinovićkog odreda 1992. - sep 6, 2024
-
Grad Tuzla osigurava jednokratnu pomoć od 2.000 KM za oboljelu djecu i mlade - sep 6, 2024
-
“Dan italijanske kuhinje i sladoleda”u Tuzli - sep 6, 2024
Predstavljena knjiga „Pjesma nad pjesmama“ Nurije Delića
Sinoć je u Biblioteci „Derviš Sušić“ predstavljena knjiga „Pjesma nad pjesmama“, autora Nurije Delića koju su promovisali književnici Mehmed Đedović, Zejćir Hasić i Ramiz Salihović.
„Pjesma nad pjesmama“ predstavlja zbirku priča koje je autor podijelio zavisno od vremena kojim se bave i onoga što kazuju.
Prema riječima pisca Mehmeda Đedovića, ova knjiga donosi čitav niz informacija, sitnih i krupnih, bitnih i još bitnijih, potvrda onoga što smo znali i neke nove koje smo slutili, te potpuno izvorne podatke koje pisac donosi, iz nekih ranijih vremena čine ovu knjigu još vrijednijom. Delić je to upakovao tako da je kratko, efektivno, poučno i da će biti interesantno svakome kome knjiga pod ruku dođe.
Nurija Delić, rođen je u Modriči 1947. godine. Završio je gimnaziju „Pero Kovačević“ u rodnom mjestu, studirao Komparativnu književnost i Jugoslovenske književnosti i jezike u Zagrebu. Objavljivao je u Krležinoj Republici, Studentskom listu u Zagrebu, u Zadrugaru i Životu, u Sarajevu i drugdje.
Književnik Ramiz Salihović, istakao je da čitaoci imaju priliku uživati u ljepoti Delićevog pripovjedačkog izraza, u riječima zapretenim u seharama i zlatnom rudniku bosanskog jezika.
- Koliko god napisali o ovoj knjizi, malo je rečeno, jer ovo je poema ispisana zemljici Bosni, dobrim Bošnjanima svih vjeroispovijesti, njihovoj prošlosti, sadašnjosti i budućnosti, njihovom bogatom kulturnom naslijeđu i jeziku, običajima i mudrosti, koja nije jeftina romantičarska idealizacija već istina. Vratimo se velikom upitniku u zadnjoj priči: „Šta će biti sutra sa nama?“. Odgovor nalazimo u univerzalnoj poruci, ujedno i poenti s početka knjige: „Samo dobra djela mogu spasiti ovaj svijet“, kazao je Salihović.
aktuelno.ba / Narodna i univerzitetska biblioteka „Derviš Sušić“ Tuzla