Close Menu
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Facebook X (Twitter) Instagram
Facebook Instagram YouTube
Aktuelno.ba
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Aktuelno.ba
Home » Ministar Gazdić izrazio podršku radu i aktivnostima NUB „Derviš Sušić“ u Tuzli
Sve vijesti

Ministar Gazdić izrazio podršku radu i aktivnostima NUB „Derviš Sušić“ u Tuzli

aktuelno.baBy aktuelno.bajun 11, 20243 Mins Read
Podijeli Facebook WhatsApp Copy Link Twitter LinkedIn Email Pinterest
Podijeli
Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Pinterest Copy Link Email

Ministar kulture sporta i mladih Damir Gazdić danas je posjetio Narodnu i univerzitetsku biblioteku Derviš Sušić u Tuzli. Bila je ovo prilika da se razgovara o realizaciji planiranih projekata u narednom periodu, ali i mogućnostima dodatne popularizacije knjige i kulture čitalaštva.
Nažalost danas je ukazano i na određene poteškoće s kojima se Biblioteka suočava, ali i načinima njihovog prevazilaženja.
„Sve biblioteke danas imaju određene probleme u svom poslovanju. Na sreću ministar Gazdić razumije potrebe Bilioteke i predano radi na rješavanju problema, međutim za sistematično rješavanje problema potrebno je vrijeme. Možemo reći da imamo uho koje sluša i ruku koja nam pomaže“, kazala je direktorica Biblioteke Sanja Dukić i izrazila očekivanje da će projekti koji su započeti sa Ministarstvom i Vladom TK, kao jednim od suosnivača biti uskoro i uspješno završeni.
Prioritet za dalji rad Biblioteke jeste obezbjeđivanje bibliotečke građe, te sanacija određenog prostora, koji je sada neuslovan, a za što je Vlada osigurala sredstva da se on dovede na zadovoljavajući nivo, rečeno je danas.


„Time ćemo osigurati prostor za pohranu i čuvanje bibliotečke građe u skladu sa bibliotečkim propisima“, kazala je Dukić.
Također, razgovaralo se i o neophodnim radovima na objektu Biblioteke. Imajući u vidu da se radi o relativno starijem objektu neophodna su ulaganja u hidroizolaciju, zamjenu vanjske stolarije, te sanaciju krova. Ministar Gazdić izrazio je razumijevanje za ove potrebe, te istaknuo da će ih Vlada Tuzlanskog kantona u narednom periodu razmotriti i nastojati da na njih odgovori u što kraćem roku.
„Ministarstvo i ja lično, od kako sam na ovoj poziciji, zalažemo se da sve naše ustanove kulture budu u ravnopravnom položaju kada je u pitanju i stručnost i osposobljenost i opremljenost, a da Ministarstvo bude servis svim tim našim ustanovama. Kada je u pitanju Biblioteka Derviš Sušić, stava smo da moramo ići u tranziciju opremanja, kapacitiranja i renoviranja određenih dijelova i mi smo ove godine izdvojili 42.000 KM za informatičku opremu, te stalaže i police za smještanje materijala. Značajan dio sredstava usmjeren je i za nabavku isušivača i odvlaživača kako bismo sačuvali literaturu i drugu bibliotečku građu koju imamo u Biblioteci“, kazao je danas ministar Gazdić ističući i namjeru da se, nakon utroška ovih 42 hiljade KM, naredne godinu nabavi bibliobus kojeg bi mogli koristiti svi čitatelji i korisnici usluga Biblioteke sa područja cijelog kantona.
Tokom današnjeg sastanka istaknuto je da u određenim projektima činjenica da Biblioteka ima dva suosnivača, Vladu TK i Grad Tuzlu, to biva i otežavajuća okolnost jer se za određene projekte i procedure moramo dobiti saglasnosti oba osnivača, što oduzima dragocjeno vrijeme.

aktuelno.ba

Komentari

Komentara

BIBLIOTEKA DERVIŠ SUŠIĆ TUZLA Ministar Gazdić
Share. Facebook WhatsApp Copy Link Email LinkedIn Pinterest Twitter

Vezani članci

Tuzlanski Kanton

Ministarstvo trgovine, turizma i saobraćaja TK sufinansiralo i drugu brzu punionicu za električna vozila

dec 4, 2025
Tuzlanski Kanton

Vlada TK otvara prostor za širenje mreže letova

dec 4, 2025
Tuzlanski Kanton

Proširenjem liste ortopedskih i drugih pomagala Vlada TK osigurala viši standard zdravstvene zaštite

dec 4, 2025
Tuzlanski Kanton

Konačna rang lista za dodjelu stipendija nadarenim redovnim studentima

By aktuelno.badec 2, 2025
Zanimljivosti

Rečenica koja je slijepom prosjaku promijenila dan…

By aktuelno.bajan 11, 2014
Sve vijesti

Predstavnice onkoloških pacijenata uručile svoju knjigu “Moja istina” UKC Tuzla

By aktuelno.badec 4, 2025
Tuzlanski Kanton

Saradnja u oblasti obrazovanja i stručnog usavršavanja sa turskim obrazovnim institucijama

By aktuelno.badec 2, 2025
Facebook Instagram YouTube
  • O nama
  • Marketing
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
© 2025 | Aktuelno.ba | RN Multimedia

Ukucajte pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za izlaz.

Uključen vam je Ad Blocker!
Uključen vam je Ad Blocker!
Naša web stranica je omogućena prikazivanjem internetskih oglasa našim posjetiteljima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete onemogućiti vaš Ad Blocker.