Više od pozitivne nule Zamjevi nisu mogli

Spread the love
Menprom

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovineremizirala je večeras s Velsom u susretu drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se za dvije godine igrati u Francuskoj. Rezultat je bio 0:0. Nije to bila loša predstava našeg nacionalnog tima. Igrali su naši dobro, posebno u drugom poluvremenu, ali u okolnostima koje reprezentaciju prate posljednjih sedmica, ni nula na vrućem gostovanju nije loš rezultat.

Reha Centar

Bolje je domaći tim otvorio susret. Nekih izrazitih, velikih prilika za postizanje golova nije bilo, ali uz terensku inicijativu i veći posjed lopte, domaći su čekali grešku naše odbrane.

Bosna i Hercegovina:  Begović, Šunjić, Lulić, Bešić, Medunjanin, Mujdža, Sušić, Hadžić, Ibišević, Džeko.

bejl

Ali dobro su izgledali Zmajevi u defanzivi večeras. Toni Šunjić odigrao je vrlo dobar meč, rupa nije bilo, a prostor je kvalitetno popunjavao i Anel Hadžić, premda prvi put u ovako zahtjevnoj ulozi.

Odličnu priliku promašio je u 20. minuti Chris Gunter. Dobar centaršut uhvatio je volej udarcem, ali lopta je otišla preko gola. Bila je to najbolja prilika za Vels u prvom dijelu meča.

Naš najbolji tim pokušavao je udarcima s distance. Bilo je to dobro rješenje na klizavom terenu stadiona u Cardiffu, ali udarci Miralema Pjanića uglavnom su odlazili pored gola.

Vels: Hennessey, Gunter, Taylor, Chester, Davies, A. Williams, King, Bale, Ledley, J. Williams, Church.

Sjajno su Zmajevi otvorili drugi dio igre. Redali su se napadi, sijevalo je oko gola domaćina, ali 15-ak sjajnih minuta nije donijelo promjenu rezultata. Bilo je 0:0, a kako se meč bližio kraju, domaći su sve češće boravili na našoj polovini igrališta, ali velikih prilika nisu imali sve do 75. minute. Uglavnom nevidljivi Gareth Bale je centrirao, Ashley Williams šutirao glavom, ali mreža je mirovala.

Probao je Pape u finišu s izmjenama, priliku je pružio Izetu Hajroviću, ali vremena i prostora za promjene nije bilo. Uz nekoliko sporadičnih pokušaja na obje strane, meč je mirno priveden kraju. Ostalo je, dakle, 0:0.

Iako smo u Velsu očekivali pobjedu, ni remi protiv solidnog domaćeg sastava nije loš rezultat. Jasno je, dakako, da će Zmajevi u nastavku kvalifikacija morati mnogo bolje ukoliko žele, a žele, zaigrati na prvom Evropskom prvenstvu.