Nakon 24 godine u polufinalu Svjetskog prvenstva!

Spread the love
Menprom

Argentina je u trećoj utakmici četvrtfinala, pobjedom reprezentacije Belgije sa 1:0,osigurala svoje mjesto u polufinalu Svjetskog prvenstva u Brazilu, prvi put nakon 24 godine.

Reha Centar

Prvih četiri minute utakmice, Belgija je imala blagu inicijativu. No, u osmoj minuti, na asistenciju Messija, Higuain lijepim volejom dovodi Argentinu u vodstvo, koja je nakon postignutog gola preuzela kontrolu na sredini terena. Verthongen u 18 minuti probija po lijevoj strani i sjajno centrira, ali ipak, argentinska odbrana izbacuje loptu i Belgija dolazi samo do prvog kornera na utakmici. U 26. minuti dolazi do prvog šuta u okvir gola Belgijanaca preko De Bruynea, ali Romero brani udarac Belgijanaca. U 28. minuti, povrijeđenog Di Mariju mijenja Perez, gdje se već vidjela namjera Sabelle da lagano zatvori utakmicu.

Do kraja prvog poluvremena, na terenu se nije dešavalo ništa konkretno, a Argentina je uspjela da zatvori sve prilaze svom golu.

U početku drugog poluvremena, većinom se igralo na sredini terena. U 50. minuti Argentina prvi put prijeti, i to preko Higuaina, ali samo uspijevaju doći do kornera.

U 53 minuti utakmice, Hazard neoprezno startuje na Bigliu i dobija žuti karton.

U 55 minuti, Higuain sjajno istrčava sam kontru i pogađa prečku gola Belgije. Argentina je puno bolje otvorila drugo poluvrijeme, te su konstantno pritiskali odbranu Belgije.

Prvu šansu u drugom poluvremenu Belgija je imala u 56. minuti prekoFellainija koji šutira glavom preko gola.

U nastavku meča, na terenu se nije dešavalo ništa konkretno. Belgija je u zadnjih 20 minuta utakmice više ‘pritisnula’ odbranu Argentine, pokušavajući napraviti nešto visokim loptama na Lukaku-a i Fellainija, ali je to i dalje ostalo bez veće šanse.

U samom finišu utakmice Messi sam istrčava pred Courtoisa, ali golman Belgije sjajno brani šut argentinske prve zvijezde.

Ipak posljednju priliku na meču je imala Belgija preko Witsela, ali je rezultat ipak ostao 1:0 i Argentina dolazi do polufinala.

Izvor: Radiosarajevo.ba – aktuelno.ba