-
Decembar u BKC Tuzla donosi nove predstave, koncerte, plesne večeri… - 2 days ago
-
Obilježen jubilej, 30. godišnjica formiranja 212/222. bosanske oslobodilačke brigade - 2 days ago
-
Premijer TK Irfan Halilagić: Aerodrom Tuzla i njegov razvoj strateški element i projekat Tuzlanskog kantona VIDEO - 2 days ago
-
Od danas u prodaji promotivne cijene karata Lumwigsa sa Aerodroma Tuzla VIDEO - 2 days ago
-
Najpopularniji sport na svijetu – kratka istorija fudbala - 2 days ago
-
CRS obilježio 30 godina djelovanja u BiH: Od humanitarne pomoći do pouzdanog partnera u razvoju zemlje - 2 days ago
-
Poklonimo radost zajedno: Novogodišnji paketići za ranjivu djecu - 2 days ago
-
”Gospođica Julija” pred publikom na 21. TKT Festu - 2 days ago
-
Obavijest poljoprivrednim proizvođačima sa područja grada Tuzle - 2 days ago
-
Čestitka gradonačelnika i predsjedavajuće Gradskog vijeća Tuzle u povodu obilježavanja Dana Oružanih snaga BiH - 2 days ago
Mercedes predstavio najluksuzniji “tenk” na svijetu
Mercedes-Benz je predstavio novi S600 Guard, vozilo za koje tvrdi da je prvo vozilo na svijetu u potpunosti certificirano za najvišu zaštitu od balističkih projektila u klasi VR9. Blindirana S-klasa dobila je posebno razvijene zaštitne komponente izrađene od posebne vrste čelika i ugrađene u praznine između osnovne strukture i karoserije. Za dodatnu zaštitu od gelera, vozilo je opremljeno aramidnim i sintetičkim vlaknima otpornim na vrućinu.
Sve staklene površine laminirane su i presvučene s unutarnje strane polikarbonatom. Vizuelno, automobil se ne razlikuje od standardnog modela, a dostupan je u 4-sjednoj i 5-sjednoj verziji uz prtljažnik od 350 litara.
Za pogon je zadužen isti 6.0-litarski V12 bi-turbo motor koji razvija 530 KS i 830 Nm okretnog momenta.
Dodatna oprema uključuje, između ostalog, alarm za paniku, zatamnjene zavjese, sistem za dovod svježeg zraka, hidrauličke bočne prozore i rashladni pretinac.
AKTUELNO.BA