Close Menu
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Facebook X (Twitter) Instagram
Facebook Instagram YouTube
Aktuelno.ba
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Aktuelno.ba
Home » TK među prvima stipendira učenike i studente sa invaliditetom
Sve vijesti

TK među prvima stipendira učenike i studente sa invaliditetom

aktuelno.baBy aktuelno.badec 28, 20222 Mins Read
Podijeli Facebook WhatsApp Copy Link Twitter LinkedIn Email Pinterest
Podijeli
Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Pinterest Copy Link Email

Ministarstvo obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona upriličilo je svečano potpisivanje ugovora sa korisnicima stipendija redovnih studenata sa invaliditetom, odnosno roditeljima/starateljima učenika osnovnih i srednjih škola sa invaliditetom na području Tuzlanskog kantona. Pravo na stipendiju, po okončanom javnom konkursu, ostvarilo je pet studenata sa invaliditetom koji studiraju na javnoj visokoškolskoj ustanovi na području Tuzlanskog kantona, 29 učenika srednjih škola i 85 učenika osnovnih škola sa invaliditetom.

„Zaista smo ponosni što među prvima realiziramo stipendije za učenike i studente sa invaliditetom u Bosni i Hercegovini“, kazao je ovom prilikom ministar obrazovanja i nauke TK Ahmed Omerović naglasivši da je „to značajan pomak u smislu podrške ovim studentima i učenicima. Važno je naglasiti da je ovo svojevrsna podrška Ministarstva i Vlade TK procesu inkluzivne nastave jer na ovaj način podržavamo što su ovi učenici uključeni u sve aktivnosti. Jedan od ciljeva ove stipendije je da ohrabri ove učenike jer ono što oni postižu je spomena vrijedno“, kazao je ministar Omerović.

Majka jednog od učenika, koja je danas potpisala ugovor o stipendiji, je i Hana Muminović iz Đurđevika kaže da ovakva stipendija dobro dođe porodicama koje moraju 24 sata biti posvećene djeci sa posebnim potrebama. 

Ugovor o stipendiji potpisao je i Zaim Lačić, jedan od pet studenata kojima je odobrena stipendija. Ovaj apsolvent Filozofskog fakulteta, Odsjek pedagogija –  psihologija vrlo je zadovoljan što je postao korisnik stipendije.

„Svakom studentu bilo koji novčani podsticaj mnogo znači i zato što bilo koji novac na ono što imamo će dobro doći. To će razumjeti svaki student ali i roditelj. Možda to nije velika količina novca ali će dobro doći“, kaže Lačić.

Vlada Tuzlanskog kantona je putem resornog ministarstva za ove potrebe osigurala 80.200 KM. Godišnja stipendija za studente iznosi 1.200 KM, za srednjoškolce je 800 KM dok će učenici-stipendisti osnovnih škola dobiti po 600 KM.

aktuelno.ba

 

 

Komentari

Komentara

Ministar Omerović stipendije učenici s invaliditetom
Share. Facebook WhatsApp Copy Link Email LinkedIn Pinterest Twitter

Vezani članci

Tuzlanski Kanton

Održana edukativna predavanja u osnovnim i srednjim školama

mar 13, 2026
Tuzlanski Kanton

Sporazumom osigurano kontinuirano čuvanje šuma i obavljanje stručnih poslova u TK

mar 13, 2026
Tuzlanski Kanton

Vlada TK: Pokrenuta realizacija 26 miliona KM za UKC Tuzla

mar 13, 2026
Sve vijesti

U UKC Tuzla urađena kadaverična transplantacija bubrega

By aktuelno.bamar 10, 2026
Sve vijesti

Uprava policije MUP TK-a – realizovane planske aktivnosti, oduzeta opojna droga

By aktuelno.bamar 3, 2026
Tuzlanski Kanton

Ostale odluke donesene na 36. vanrednoj sjednici Vlade Tuzlanskog kantona

By aktuelno.bamar 12, 2026
Tuzlanski Kanton

10 miliona KM za sigurnije i urednije vodosnabdijevanje Živinica

By aktuelno.bamar 13, 2026
Facebook Instagram YouTube
  • O nama
  • Marketing
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
© 2026 | Aktuelno.ba | RN Multimedia

Ukucajte pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za izlaz.

Uključen vam je Ad Blocker!
Uključen vam je Ad Blocker!
Naša web stranica je omogućena prikazivanjem internetskih oglasa našim posjetiteljima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete onemogućiti vaš Ad Blocker.