U organizaciji Centra za pružanje usluga u zajednici PUŽ, a uz partnerstvo Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta Univerziteta u Tuzli, odsjeka Poremećaji u ponašanju, u prostorima Motela Royal održan je drugi sastanak Mreže podrške mladima u sukobu sa zakonom.
Na ovomjesečnom sastanku Mreže podrške predstavljen je okvir za provedbu odgojne preporuke uključivanje u pojedinačni i grupni tretman odgojnih, obrazovnih, psiholoških i drugih savjetovališta. Okvir provedbe se sastoji od standarda kvalitete, smjernica savjetovališta za provedbu odgojne preporuke te prijedloga dokumentacije i procesa izvještavanja.
Nakon predstavljanja Okvira uslijedila je diskusija na navedenu temu, gdje pored brojnih pohvala i sugestija za poboljšanjem okvira, dobilo se i priznanje za inovativnu uslugu koja je nedostajala na našem području kada je riječ o tretmanu mladih u sukobu sa zakonom.
Svojim učešćem, pored organizatora, radu su doprinijeli Centar za socijalni rad Tuzla, Centar za socijalni rad Kalesja, Centar za socijalni rad Lukavac, Centar za socijalni rad Kladanj, Odgojni centar Tuzlanskog kantona, Kantonalno tužilaštvo TK te Dom za djecu bez roditeljskog staranja Tuzla.
U narednih šest mjeseci planirano je još šest sastanaka Mreže podrške, a ova aktivnost je financirana iz projekta “Podrška mladima u sukobu sa zakonom – KATAPULT” kroz At-Risk Youth Social Empowerment Network koju u BiH provodi Asocijacija Margina.
aktuelno.ba