Košarkaško prvenstvo BiH: Sloboda nadigrala Mladost

Spread the love
Menprom

U okviru 10. kola prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkaše, u Tuzli je večeras ekipa OKK Slobode pobijedila Mladost iz Mrkonjić-Grada rezultatom 94:88 (19:22, 19:25, 28:24, 28:17 ).

Reha Centar

Ekipa Mladosti vodila je skoro cijelu utakmicu, a tek pred kraj prvog poluvremena stekli su osjetniju prednost od 38:47. Filip Dumić i Sreten Knežević predvodili su goste, koji su u prvih 20 minuta postigli čak deset trojki iz 14 pokušaja.

Početkom drugog poluvremena, ekipa Mladosti povećala je prednost na najvećih 38:50. No, Tuzlaci su pojačali tempo i predvođeni Almirom Hasandićem smanjivali prednost gostiju.

U 29. minuti za 64:66 “zakucao” je Nedžad Muratović. On je sa četiri uzastopna poena nešto kasnije izjednačio rezultat na 77:77 (37. minuta). Iz slobodnog bacanja isti igrač je i preokrenuo rezultat na 78:77.

Stefan Mijović je iz slobodnih bacanja ponovo vratio prednost za goste (78:79), a potom su Jasmin Jakupović trojkom, Muratović zakucavanjem i Dejan Petrov iz slobodnih bacanja donijeli Slobodi najveću prednost od 84:79 u 38. minuti.

Dramatična završnica pripala je domaćim košarkašima, a ključnu trojku minutu prije kraja susreta postigao je Petrov.

Sloboda je tako nakon četiri uzastopna poraza došla do vrijedne pobjede kojom se vraća u igru za Ligu 6.

Najviše poena za domaći sastav postigli su Hasandić 26, Muratović 17 i Latifagić 14.

U ekipi Mladosti Knežević je postigao 28, a Dumić 24 poena.