Spread the love
Rental Travel

Odigran je derbi meč italijanske Serije A u kojem su snage odmjerili najveći konkurenti za Scudetto Roma i Juventus.

Reha Centar

Krajnji rezultat je glasio 2:1 za Romu, a izvanredan meč su pružila naša dva reprezentativca u dresu Rome, Pjanić i Džeko, na čijim krilima je Roma slavila pobjedu. Po gol naših reprezentativaca bio je dovoljan za trijumf nad viceprvacima Europe.

Roma je bila superiorna i već u prvom poluvremenu Pjanić je pogodio stativu fantastičnim šutem te tako opomenuo Juventus. U 61. minuti slobodan udarac za Romu koji izvodi Pjanić, no ovaj put ne pomaže ni stativa ni veliki Buffon. Fantastičan gol našeg genijalca. No da u potpunosti pobjeda Rome ima bosanski šmek potrudio se Edin Džeko koji je lijepim golom glavom pogodio za dupliranje vodstva Vučice u 79. minuti.

Tri minuta prije kraja, skupo pojačanje Juventusa, Dybala postiže utješni pogotak za Staru damu, koja nakon dva odigrana kola ima samo jedan bod na svom kontu.