Velika pobjeda Cityja protiv Bayerna

Spread the love
Menprom

U najatraktivnijoj utakmici večerašnjeg programa na Etihadu su igrali Manchester City i Bayern. Građani su slavili sa 3:2 u utakmici punoj preokreta.

Reha Centar

Ključni trenutak utakmice se dogodio u 22. minuti kada je Mehdi Benatia srušio Sergija Aguera u kaznenom prostoru, a češku sudija Kralovec je Marokancu pokazao put u svlačionicu. Argentinac je sam izveo kazneni udarac za vodstvo domaćih.

Međutim, Bavarci se nisu predavali. U 40. minuti je Xabi Alonso na krivoj nozi uhvatio Joea Harta te izjednačio rezultat. Četiri minute kasnije, dubinsku loptu u kazneni prostor domaćih glavom, ili preciznije ramenom Robert Lewandowski šalje u mrežu Harta za šokantnih 1:2.

Bayern je uprkos igračkom deficitu kontrolisao utakmicu. Ali, dvije greške u finišu su okrenule rezultat na mlin tima sa Etihada. Prvo je u 85. minuti Aguero iskoristio grešku Xabi Alonsa te izjednačio, a u sudijskoj nadoknadi je ispratio pogrešku Jeromea Boatenga te donio pobjedu Manchester Cityju.

U grupi F vrijedi istaći rutinske pobjede Barcelone na gostovanju kod Apoela sa 0:4 te PSG-a kući protiv Ajaxa.