Close Menu
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Facebook X (Twitter) Instagram
Facebook Instagram YouTube
Aktuelno.ba
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Aktuelno.ba
Home » Završne aktivnosti za 25 miliona KM vrijednu kreditnu liniju za privredu TK
Tuzlanski Kanton

Završne aktivnosti za 25 miliona KM vrijednu kreditnu liniju za privredu TK

aktuelno.baBy aktuelno.baaug 29, 20171 Min Read
Podijeli Facebook WhatsApp Copy Link Twitter LinkedIn Email Pinterest
Podijeli
Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Pinterest Copy Link Email

Vlada Tuzlanskog kantona dala je danas saglasnost na tekst Ugovora o pružanju usluga plasmana kreditnih sredstava uz subvencioniranje dijela kamatne stope privrednim subjektima sa područja Tuzlanskog kantona koji će se zaključiti između Sparkasse Bank d.d. Sarajevo i Vlade Tuzlanskog kantona.

Nakon provedene procedure za odabir najpovoljnijeg ponuđača za pružanje usluga plasmana kreditne linije uz subvencioniranje dijela kamatne stope privrednim subjektima sa područja Tuzlanskog kantona, Ministarstvo industrije, energetike i rudarstva, donijelo je Odluku o izboru najpovoljnijeg ponuđača kojom se ponuda ponuđača Sparkasse Bank d.d. Sarajevo proglašava najpovoljnijom.

Ugovorom kojeg će potpisati ministar industrije, energetike i rudarstva Srđan Mićanović i direktor Banke uredit će se uslovi i način poslovne saradnje koja se odnosi na plasman kreditnih sredstava od strane Banke privrednim subjektima sa područja Tuzlanskog kantona.

Uredit će se način subvencioniranja dijela kamatne stope privrednim subjektima sa područja Tuzlanskog kantona od strane Vlade Kantona, definisati uslovi pod kojima Banka može plasirati kreditna sredstva privrednim subjektima kako bi ostvarili pravo na subvenciju kamate od strane Vlade Kantona, te način izvještavanja Vlade o realizaciji plasmana kreditnih sredstava i subvencionirane kamate kao i druga pitanja.

Odjel za informisanje Vlade TK

Komentari

Komentara

kamate KREDITI KREDITNA LINIJA poticaji privreda SPARKASSE BANKA Vlada TK
Share. Facebook WhatsApp Copy Link Email LinkedIn Pinterest Twitter

Vezani članci

Tuzlanski Kanton

Ministar Omerović uručio rješenje o akreditaciji studijskih programa Medicinskog fakulteta Univerziteta u Tuzli

jul 16, 2026
Tuzlanski Kanton

Vlada TK: 273 buduća studenta dobit će priliku studirati željeni studijski program

jul 16, 2026
Tuzlanski Kanton

Ministar Gazdić podržao karate reprezentativke BiH na putu ka Mediteranskim igrama

jul 15, 2026
Tuzlanski Kanton

Ministar Omerović uručio rješenje o akreditaciji studijskih programa Medicinskog fakulteta Univerziteta u Tuzli

By aktuelno.bajul 16, 2026
Tuzlanski Kanton

Ostale odluke donesene na 73. redovnoj sjednici Vlade Tuzlanskog kantona

By aktuelno.bajul 14, 2026
Tuzla

Služba za kulturu, sport, mlade i socijalnu zaštitu objavila Javni poziv za dodjelu preostalih sredstava iz Budžeta Grada Tuzle za 2026. godinu sa pozicije „Transferi za kulturne manifestacije“

By aktuelno.bajul 10, 2026
Tuzlanski Kanton

Jačanje transparentnosti i odgovornosti nosilaca javnih funkcija

By aktuelno.bajul 14, 2026
Facebook Instagram YouTube
  • O nama
  • Marketing
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
© 2026 | Aktuelno.ba | RN Multimedia

Ukucajte pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za izlaz.

Uključen vam je Ad Blocker!
Uključen vam je Ad Blocker!
Naša web stranica je omogućena prikazivanjem internetskih oglasa našim posjetiteljima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete onemogućiti vaš Ad Blocker.