Close Menu
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Facebook X (Twitter) Instagram
Facebook Instagram YouTube
Aktuelno.ba
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Aktuelno.ba
Home » Vlada TK: Doprinos razvoju invalidskog sporta
Sve vijesti

Vlada TK: Doprinos razvoju invalidskog sporta

aktuelno.baBy aktuelno.baaug 9, 20212 Mins Read
Podijeli Facebook WhatsApp Copy Link Twitter LinkedIn Email Pinterest
Podijeli
Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Pinterest Copy Link Email

Kao doprinos Vlade Tuzlanskog kantona i Ministarstva za boračka pitanja Tuzlanskog kantona za razvoj invalidskog sporta danas je resorni ministar

Fedahija Ahmetović potpisao ugovore sa sportskim savezima ratnih vojnih invalida. Savez sjedeće odbojke ratnih vojnih invalida i invalidnih lica TK, Streljački savez invalidnih lica TK i Savez košarkaških invalidskih klubova TK aplicirali su na javni poziv resornog ministarstva i ispunili uslove za dodjelu sredstava.

Ministarstvo za boračka pitanja nastoji dati podršku svim aktivnostima koje doprinose boljem zdravlju ratnih vojnih invalida, kazao je ovom prilikom resorni ministar Ahmetović, te naglasio da je bavljenje invalidskim sportom dodatni vid terapije. Vlada TK je putem Ministarstva za boračka pitanja za ovu namjenu izdvojila 60.000 KM.

Predsjednik udruženja RVI TK Fahrudin Hasanović Beli zahvalio je resornom ministarstvu što je našlo načina da i na ovaj način pomogne ratne vojne invalide TK te sugerisao da se ubuduće ova procedura pomjeri na početak godine kako bi savezi mogli normalno funkcionisati.

Zahvalnost su ovom prilikom iskazali predstavnici sva tri saveza a predsjednik Saveza sjedeće odbojke ratnih vojnih invalida i invalidnih lica TK Ejub Mehmedović naglasio je da su im ova sredstva potrebna za državno prvenstvo. Predsjednik Streljačkog saveza invalidnih lica TK Izet Gegić napomenuo je da je velika zainteresovanost za ovaj olimpijski sport te da im dodijeljena sredstva mnogo znače. Prema riječima predsjednika košarkaških invalidskih klubova TK Jakuba Džinića radi se o izuzetno skupom sportu a njihovi takmičari se bore u svim nivoima takmičenja pa su dodijeljena sredstva dobrodošla a dosadašnjim rezultatima dali su svoj doprinos i prezentovali TK na svim takmičenjima, kazao je Džinić. 

aktuelno.ba

Komentari

Komentara

INVALIDSKI SPORT
Share. Facebook WhatsApp Copy Link Email LinkedIn Pinterest Twitter

Vezani članci

Tuzlanski Kanton

Preliminarna Rang lista odabranih aplikanata za dodjelu sredstava po Javnom pozivu za projekte sportske infrastrukture sa prijedlogom iznosa sredstava i namjenom sredstava

nov 7, 2025
Sve vijesti

Saopštenje: Sigurnost učenika OŠ „Sapna“ nije bila ugrožena, zaposlenik škole suspendovan

nov 7, 2025
Sve vijesti

Završen uviđaj u Domu penzionera u Tuzli

nov 6, 2025
Tuzlanski Kanton

Stipendijama nagrađen trud nadarenih učenika osnovnih i srednjih škola TK

By aktuelno.banov 4, 2025
Sve vijesti

Uprava policije – obavijest za vozače

By aktuelno.banov 4, 2025
Tuzla

Ministar Popović izrazio saučešće i ponudio pomoć Republike Srbije Gradu Tuzli

By aktuelno.banov 6, 2025
Sve vijesti

Uprava policije MUP TK-a: Zbog lihvarstva jedno lice lišeno slobode

By aktuelno.banov 6, 2025
Facebook Instagram YouTube
  • O nama
  • Marketing
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
© 2025 | Aktuelno.ba | RN Multimedia

Ukucajte pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za izlaz.

Uključen vam je Ad Blocker!
Uključen vam je Ad Blocker!
Naša web stranica je omogućena prikazivanjem internetskih oglasa našim posjetiteljima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete onemogućiti vaš Ad Blocker.