Tuzlaci zaustavili zahuktalu Mladost iz Doboj Kaknja

Spread the love
Menprom

U susretu 19. kola nogometne Premijer lige BiH Sloboda je na praznom Tušnju pobijedila ekipu Mladosti iz Doboj Kaknja rezultatom 2:1 (1:0), prekinuvši time seriju gostiju od pet uzastopnih utakmica bez poraza. Tuzlaci su poveli u 3. minuti golom Ivana Barabana, koji je iz pozadine primio loptu, driblingom prevario golmana Emila Velića, a zatim i braniča Bojana Markovića, nakon čega je sa petnaestak metara pogodio nebranjenu mrežu.

Reha Centar

Igrači ekipe iz Tuzle u prvom poluvremenu su imali još nekoliko prilika da povećaju vodstvo, ali odlične prilike nisu iskoristili Edis Smajić u 21., te Antonio Vidović u 22. minuti. U 33. minuti Smajić je šutirao iz daljine, lopta se odbila od jednog igrača Mladosti i pogodila stativu.

U 45. minuti mogla je Mladost izjednačiti, kada se Nemanja Anđušić sam našao pred golmanom Goranom Vuklišem, koji je iz ovog duela izašao kao pobjednik. Gosti su u drugom poluvremenu bili opasniji pred golom, a u 60. minuti sreća je bila na strani domaćeg tima, jer je Anđušićev šut glavom uzdrmao gredu.

U 77. minuti gosti su izjednačili rezultat. Na iz daljine nabačenu loptu pred gol Tuzlaka natrčao je Aladin Isaković, promijenio joj je smjer, prevario Vukliša i postigao vrijedan pogodak.

Sloboda je u 86. minuti ipak došla do tri boda, nakon akcije Beganovića i Smajića, koju je u gol pretvorio Mehmed Alispahić.