Sloboda na Tušnju zasluženo pbijedila Sarajevo

Spread the love
Rental Travel

Izabranici Husrefa Musemića odigrali su jako disciplinovanu utakmicu koja je većim dijelom pokazala zašto su Tuzlaci trenutno najbolja momčad u BiH, ali se i ekipa Miodraga Ješića uspjela vratiti iz naizgled izgubljene situacije, postići gol i osigurati nešto lagodniji revanš meč na Koševu.

Reha Centar

FK SLOBODA

Tuzlaci su došli do vodstva u 25. minuti susreta nakon što se Ordagić odlično izborio između dva igrača, a onda asistirao Krpiću kome nije bilo teško savladati golmana gostujuće ekipe za 1-0. U 34. minuti stopostotnu priliku za Sarajevo imao je Benko koji je sa metar udaljenosti promašio gol i propustio veliku šansu da donese izjednačenje svom timu. U nastavku igre Sarajevo je pokušavalo napadati, ali bez konkretnih akcija i dobre završnice, tako da je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 1-0 za domaće.

Nastavak utakmice donio je novu majstoriju jednog od najboljih igrača koje je ova liga ikada vidjela. Zajko Zeba je fenomenalnim udarcem iz slobodnjaka sa nešto više od 20 metara povećao vodstvo svoje ekipe na 2-0 i tako praktično riješio pitanje pobjednika u ovom meču. Mogla je Sloboda i do trećeg gola u 75. minuti susreta kada je Veselinović šutirao, ali Pavlović se nije dao prevariti.

Ipak, i Sarajevo je imalo nešto da kaže, a to se desilo u 86. minuti susreta kada je dosuđen jedananesterac za bordo tim. Veliki protesti igrača Slobode nisu urodili plodom, a rezervista Ševko Okić koji je nekoliko minuta prije toga zamijenio Benku, bio je siguran sa bijele tačke i donio Sarajevu zlata vrijedan gol. Isti igrač se tri minute kasnije našao u odličnoj prilici za poravnanje, ali do promjene rezultata nije došlo.

Posljednjih nekoliko minuta utakmice Sloboda je svim silama krenula naprijed u nastojanju da postigne i treći pogodak, ali se Sarajevo odbranilo i pred revanš na Koševu ostvarilo koliko-toliko povoljan rezultat koji im daje određene šanse za prolazak dalje.