Close Menu
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Facebook X (Twitter) Instagram
Facebook Instagram YouTube
Aktuelno.ba
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Aktuelno.ba
Home » Sastanak gradonačelnika Tuzle i Mostara
Grad Tuzla

Sastanak gradonačelnika Tuzle i Mostara

aktuelno.baBy aktuelno.bafeb 4, 20223 Mins Read
Podijeli Facebook WhatsApp Copy Link Twitter LinkedIn Email Pinterest
Podijeli
Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Pinterest Copy Link Email

U petak, 4.2.2022. godine, u gradskoj upravi Tuzle, gradonačelnik Tuzle, Jasmin Imamović i predsjedavajuća Gradskog vijeća, Nataša Perić, sa saradnicima susreli su se sa gradonačelnikom Mostara, Mariom Kordićem i savjetnikom gradonačelnika, Marinom Čuljkom. Tokom višesatnog radnog sastanka, učesnici sastanka su razmjenjivali iskustva i razgovarali o aktivnostima gradskih uprava, koje provode u cilju unapređenja kvaliteta života građana.

Gradonačelnik Tuzle, Jasmin Imamović, nakon sastanka je izjavio: „Gradonačelnik Mostara, Kordić i ja , vidjeli smo se neki dan na sastanku sa Odborom za vanjsku politiku britanskog parlamenta u Sarajevu. Tom prilikom smo imali kratak razgovor i dogovorili da unaprijedimo našu saradnju. Problemi većine gradonačelnika u Bosni i Hercegovini su vrlo, vrlo slični i ja sam pozvao mog kolegu u Tuzlu i drago mi je i čast da je danas ovdje gradonačelnik Mostara u gostima. Danas smo dugo, u višesatnom razgovoru, razmjenjivali naše dobre prakse i spominjali neke mostarske, a neke tuzlanske probleme, te razgovarali koji je najbolji način da se ti problemi riješe. Dakle, ovo je sastanak koji je važan i protokolarno, važno je da se sretnu dva gradonačelnika, dva velika grada, i dva važna grada u BiH,  ali je naš sastanak, prije svega, bio radni. Razmjenjivali smo prakse , razmjenjivali primjere pojedinih odluka. Zajedno smo jači, svako može od nekoga nešto da nauči, a naši problemi su slični. Dakle, razgovarali smo o temama iz naše nadležnosti, o komunalnim objektima i komunalnim problemima, problemima vezanim za energijsku efikasnost, za utopljavanje zgrada. Ja sam predstavio meni drag projekat BIT centra, našeg tehnološkog parka. I Mostar ima tehnološke parkove, pa smo razgovarali o daljim modusima i daljim planovima. Naši tehnološki parkovi već sarađuju, malo su nam različiti modeli upravljanja, pa su oni objašnjavali svoj pravni model, a mi svoj pravni model, dakle, imali smo, ja bih rekao, vrlo efikasan i koristan radni sastanak sa ciljem razmjene i problema, kako riješiti te probleme i razmjenu dobrih praksi.“

Gradonačelnik Mostara, Mario Kordić je zahvalio gradonačelniku Imamoviću na pozivu u Tuzlu, te dodao: „Ja bih htio iskoristiti priliku i ovim putem pozdraviti sve Tuzlake. Kako je gradonačelnik već rekao , stvarno je iznimna čast , meni kao mladom gradonačelniku doći i poslušati iskustva i pozitivne prakse koje gradonačelnik Tuzle već godinama provodi u ovom gradu i to, kako vidim, uspješno. Razgovarali smo o puno tema, uglavnom o komunalnim pitanjima i svemu, kako reče gradonačelnik, svemu što zajedno muči nas koji upravljamo lokalnim zajednicama. Drago mi je bilo čuti da pojedine firme imaju već suradnju sa mostarskim firmama. U svjetlu nadolazećeg sajma u Mostaru u četvrtom mjesecu,  dogovorili smo se da ćemo se družiti dolje, da ćemo pokušati dodatno unaprijediti suradnju firmi iz Tuzle i grada Mostara, tako da, evo veselim se da je ovo jedan fini početak. Ja osobno sam prezadovoljan poslušati iskustvo i savjet gradonačelnika Tuzle koji ima jedno enormno iskustvo, jednu dobru priču o Tuzli koju gradi već dvadeset godina , tako da mislim da je vrlo koristan sastanak i za grad Mostar i za Tuzlu. Poruka koju šaljem s ovog sastanka upravo je ta nekakva potreba za zajedničkim radom, za udruživanjem firmi koje već i posluju u Tuzli i Mostaru tako da, evo još jedanput ponavljam, iznimno sam sretan da sam ovdje i jos jedanput veliko hvala gradonačelniku Tuzle.“

Pored tema iz oblasti komunalnog i ekonomskog razvoja, na sastanku je razgovarano i o mogućnostima saradnje u oblasti turizma, kulture i drugim oblastima iz djelokruga rada lokalnih samouprava.

aktuelno.ba

Komentari

Komentara

Gradonačelnik Mostara GRADONAČELNIK TUZLE
Share. Facebook WhatsApp Copy Link Email LinkedIn Pinterest Twitter

Vezani članci

Sve vijesti

PU Tuzla – Nastavak aktivnosti na rasvjetljavanju krivičnih djela protiv imovine, jedno lice lišeno slobode

jan 22, 2026
Sve vijesti

UKC Tuzla ulaže u obnovljive izvore energije: Ušteda novca i energetska neovisnost ugradnjom solarnih panela

jan 21, 2026
Sve vijesti

Prvostepena presuda optuženima za trgovinu ljudima

jan 20, 2026
Sve vijesti

Prvostepena presuda optuženima za trgovinu ljudima

By aktuelno.bajan 20, 2026
Tuzlanski Kanton

Vlada TK: Provođenje sudskog rješenja

By aktuelno.bajan 20, 2026
Tuzlanski Kanton

Kontinuiranom edukacijom do jače inkluzije: Asistenti u nastavi ključ podrške učenicima

By aktuelno.bajan 21, 2026
Tuzla

Privremena obustava saobraćaja u dijelu naselja Orašje

By aktuelno.bajan 19, 2026
Facebook Instagram YouTube
  • O nama
  • Marketing
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
© 2026 | Aktuelno.ba | RN Multimedia

Ukucajte pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za izlaz.

Uključen vam je Ad Blocker!
Uključen vam je Ad Blocker!
Naša web stranica je omogućena prikazivanjem internetskih oglasa našim posjetiteljima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete onemogućiti vaš Ad Blocker.