Rukometaši BiH pobjedili Latviju za prvo mjesto u grupi!

Spread the love
Menprom

Bosna i Hercegovina je savladale reprezenatciju Latvije u okviru 3. kola kvalifikacija za SP u Kataru, i to uz dosta sreće, i borbe, i u dva različita poluvremena. Ali ono što raduje je prvo mjesto u grupi sa šest bodova…

Reha Centar

Sjajno smo odigrali prvo poluvrijeme u kojem smo vodili i po šest razlike, što je bila razlika i na poluvremenu. Meč je počeo u znaku naše reprezentacije, početak su obilježili bekovi Savić, Prce i Karačić, a onda je proradio i sjani Alen Ovčina koji imao pet golova na svom kontu na odmoru i to iz pet pokušaja, prenosi scsport.ba.

početkom drugog dijela smo napravili i “+7”, ali Latvijci su napravili seriju od 10:4, kojom su u 50. minuti došli na samo gol zaostatka, rezultat je glasio 22:21. Uspjeli smo nakon toga otići i na tri gola prednosti, ali Latvijci se u 56. minuti vraćaju na gol zaostatka kada je bilo 25:24. Do kraja prava drama iz koje su Latvijci izaši pognute glave.

Poveli su zmajevi sa 1:0, i to nakon dugog napada, i nekoliko prekršaja Latvije, Kosta Savić je bio primoran da šutira sa deset metara sa zemlje za vodstvo neše reprezentacije. Nakon toga nema gola do kraja četvrte minute, a onda drugi gol Koste Savića za 2:0, a nakon prve odbrane Grahovca, Nikola Prce pogađa za 3:0.

Prvi gol Latvija postiže tek u 5. minuti preko Krištopansa za 3:1, a u sljedećem našem napadu izgubili smo prvu loptu i dozvolili Latvijcima da dođu na “-1” za 3:2. U 6. minuti Karačić sjajno spušta loptu zaToromanovića, koji je fauliran, i to je bio prvi sedmerac za našu reprezentaciju koji je nažalost promašioFaruk Vražalić.

Latvija je početkom 8. minute uspjela doći do izjednačenja od 3:3, ali Ivan Karačić sjajnim pogotkom iz solo prodora ponovo vraća prednost na naš konto, a na “+2” nas vodi Kosta Savić svojim trećim golom, rezultat je glasio 5:3. Nebojša Grahovac upisuje drugu odbranu, a Nikola Prce drugi gol za 6:3.

U 11. minuti je 7:3, Grahovac sjajno brani, a Alen Ovčina upisuje svoj prvi gol u dresu reprezentacije za sjajnu prednost naše reprezentacije, što je animiralo selektora Latvije da pozove time out. Smanjila je Latvija na 7:4, nakon time out-a, a Vladimir Vranješ je u međuvremenu zaradio isključenje.

Prvi napad sa igračem manje smo jako dobro počeli, uspjeli smo potrošiti vremena i iznuditi isključenjeAivisa Jurdzsa, a onda Nikola Prce postiže svoj treći gol i ponovo nam vraća “+4”, 8:4. U 16. minuti Ivan Karačić svojim drugim golom nas vodi na maksimalnih “+5”, a samo minutu kasnije Terzić sjajno pronalazi Ovčinu za 10:4 i ludilo na tribinima.

Dvije minute kasnije i dalje je šest razlike za Zmajeve, a svoj prvi gol uspio je postići i Faruk Vražalić, rezultat je glasio 11:5. Latvijci su do 22. minute napravili seriju od 0:3, za 11:8 u korist naše reprezentacije.Marković je bio primoran da pozove time out, a nakon time out sjajan višak za lijevo krilo, a Alen Ovčina pogađa za 12:8. Preko Klešniksa gosti dolaze na 12:9, a iz kontre Zmajeve na “+4” vraća Vladimir Vranješ, koji je izborio isključenje Aivisa Jurdzsa, njegovo drugo.

Nakon toga za Latviju pogađa Klešniks, ali ponovo mu uzvraća Vranješ za 14:10 u 24. minuti. Nakon toga ponovo gol za gol, te je u 26. minuti bilo 15:11, a na “+5” nas vodi Mirsad Terzić golom sa sedam metara(16:11). Deset sekundi prije kraja Alen Ovčina postiže svoj peti gol za 17:11 na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme golom sa sedam metara otvorio je Mirsad Terzić, za vodstvo od 18:11  i najveću prednost naše reprezentacije. Nakon toga se igralo četiri minute bez gola, a na 18:12 smanjujeBorodovskis, međutim na “+7” nas vraća kapiten naše reprezentacije Muhamed Toromanović, bilo je 19:12 u 36. minuti. Latvijci prvim golom Jurdsza, te golom Pavlovics(5) sa sedam metara dolaze na “-5”, 19:14 je rezultat glasio u 38. minuti.

Isključenje Alena Ovčine Latvijci koriste preko Pavlovicsa koji svojim šestim golom dovodi Latviju na “-4” u 39. minuti. Sjajni Kosta Savić u 41. minuti postiže svoj četvrti gol za 20:15, ali Borodovskis pogađa za 20:16, a svoj prvi gol nakon toga postiže i Duško Čelica za 21:16.

Mrežu Benjamina Burića nastavio je rešetati Pavlovics koji je svoj sedmi gol postigao za 21:17, a naša reprezentacija je izgubila loptu u napadu te dopustila Latvijcima da pokušaju smanjiti na “-3”, a to su oni uspjeli preko Krištopansa za 21:18. U 43. minuti Kosta Savić je promašio šut, a nakon toga dobio isključenje i poklonio sedmerac Latvijcima koji je iskoristio Pavlovics za samo dva razlike, bilo je 21:19. Sjajna akcija Prcea i Vražalića u 45. minuti, a ovaj drugi iz mrtvog ugla pogađa za 22:19.

Nakon toga Jurdzs dva puta šutira, a Benjamin Burić dva puta brani. Nažalost nakon toga Nikola Prce je promašio, a Klešniks vraća Latviju na “-2”, bilo je 22:20 u 47. minuti. Katastrofalan napad smo odigrali, a Latvijci u 50. minuti dolaze na samo “-1”, bilo je 22:21. Na svu sreću Alen Ovčina postiže svoj šesti gol za 23:21, a onda šut Klešniksa brani Benjamin Burić i otvara nam priliku za “+3”, ali nismo to iskoristili već smo naivno prodali loptu. Nakon toga gol za gol, Dude za Latvijce, a Karačić za Zmajeve, pa je bilo 24:22 u 53. minuti.

Nakon gola Karačić je odigrao sjajnu rolu u odbrani, a onda je Vladimir Vranješ izborio sedam metara koje je iskoristio Mirsad Terzić za 25:22, šest i pol minuta prije kraja. Nakon time outa koji je tražio selektor Latvije, Latvijci su dobili sedmerac koji Pavlovics pretvara u gol, a Kugis sjajno brani šut Savića, a Jurdzs vraća Latvijvce na samo “-1”. Ivan Karačić nas vraća na “+2” tačno tri minute do kraja, bilo je 26:24.

Aivis Jurdzs ponovo pogađa za Latvijce, a rezultat glasi 26:25, minuti i dvadeset sekundi prije kraja. Ali ipak Kosta Savić nam vraća “+2”, da bi Krištopans vratio “-1”(27:26). Izgubili smo loptu, a Klešniks pogađa stativu, i tu smo imali sreće. Konačan rezultat je glasio 27:26.

Najefikasniji u našem timu je bio Alen Ovčina sa šest golova, Kosta Savić je dodao pet golova dok je kod Latvije Pavlovics postigao devet golova.