Close Menu
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Facebook X (Twitter) Instagram
Facebook Instagram YouTube
Aktuelno.ba
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Aktuelno.ba
Home » Radni sastanak sa predstavnicama Udruženja žena Romkinja “Bolja budućnost”
Grad Tuzla

Radni sastanak sa predstavnicama Udruženja žena Romkinja “Bolja budućnost”

aktuelno.baBy aktuelno.bajan 6, 20231 Min Read
Podijeli Facebook WhatsApp Copy Link Twitter LinkedIn Email Pinterest
Podijeli
Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Pinterest Copy Link Email

Vršilac dužnosti gradonačelnika Tuzle dr.sc. Zijad Lugavić, danas je posjetio Udruženje žena Romkinja “Bolja bućnost”. Riječ je o ženskoj romskoj nevladinoj organizaciji koja svojim djelovanjem doprinosi poboljšanju uslova života romske populacije sa fokusom na Romkinje.

Tokom radnog sastanka predstavljeni su neki od uspješnih projekata koje su članice ovog udruženja realizovale u proteklom periodu, a razgovaralo se i o značaju Udruženja za poboljšanje uslova života romske zajednice u Tuzli, te izradi novog Akcionog plana za Rome i Romkinje Grada Tuzle. Predstavnice udruženja zahvalile su se Gradskoj upravi i Službi za kulturu, sport, mlade i socijalnu zaštitu na veoma dobroj saradnji i finansijkoj podršci pri realizaciji projekata, koji se tiču rješavanja problema sa kojima se susreće romska populacija u Tuzli, a tu se prije svega misli na obrazovanje, socijalnu i zdravstvenu zaštitu.

“Grad Tuzla želi nastaviti razvijati partnerski odnos sa svim organizacijama civilnog društva, za šta je potreban multidisciplinarni pristup i angažman svih nivoa vlasti. Fokus djelovanja gradske administracije u budućnosti će biti kroz sistematska rješenja i rad na projektima koji se tiču stvarnih potreba ove zajednice, kako bi se osiguralo pravovremeno planiranje i efikasna realizacija predviđenih aktivnosti”, istakao je vršilac dužnosti gradonačelnika Tuzle dr. sc. Zijad Lugavić.

aktuelo.ba

Komentari

Komentara

“Bolja budućnost” Zijad Lugavić
Share. Facebook WhatsApp Copy Link Email LinkedIn Pinterest Twitter

Vezani članci

Tuzla

Realizovani infrastrukturni radovi u mjesnim zajednicama Simin Han i Slavinovići

dec 9, 2025
Sve vijesti

Magija plesa na sceni Narodnog pozorišta Tuzla

dec 9, 2025
Tuzla

Gradonačelnik Tuzle održao sastanak sa predstavnicima Udruženja “Ne diskriminacija – ne mobing” Tuzla

dec 9, 2025
Zanimljivosti

Jabukovo sirće je prijeki lijek za mnoge bolesti

By aktuelno.bajan 14, 2014
Tuzla

Gradonačelnik Tuzle održao sastanak sa predstavnicima Udruženja “Ne diskriminacija – ne mobing” Tuzla

By aktuelno.badec 9, 2025
Tuzlanski Kanton

Ministar Gazdić sa predstavnicima Sportskog saveza TK razgovarao o predstojećim aktivnostima

By aktuelno.badec 8, 2025
Sve vijesti

Predstavnice onkoloških pacijenata uručile svoju knjigu “Moja istina” UKC Tuzla

By aktuelno.badec 4, 2025
Facebook Instagram YouTube
  • O nama
  • Marketing
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
© 2025 | Aktuelno.ba | RN Multimedia

Ukucajte pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za izlaz.

Uključen vam je Ad Blocker!
Uključen vam je Ad Blocker!
Naša web stranica je omogućena prikazivanjem internetskih oglasa našim posjetiteljima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete onemogućiti vaš Ad Blocker.