Prvi trofej za Zmajeve u povijesti: BiH osvojila Kirin kup u Japanu

Spread the love
Rental Travel

‘Zmajevi’ u finalu savladali domaći Japan sa 2:1, a dvostruki strijelac bio je Milan Đurić.

Reha Centar
Milan Đurić tokom turnira u Japanu, u dvije utakmice, postigao četiri gola [AP]
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine novi je osvajač tradicionalnog Kirin kupa.”Zmajevi” su  u Osaki u finalnom susretu savladali selekciju Japana, koju s klupe predvodi bh. nogometni stručnjak Vahid Halilhodžić, sa 2:1, a dvostruki strijelac bio je Milan Đurić.
nas_samuraj_zove_se_milan_djuric_bih_osvojila_kirin_kup_142538_196871_big
Domaćin je poveo u 28. minuti pogotkom Kiyotakea, na asistenciju Usamija.Radost domaćih nogometaša i navijača trajala je minutu, a onda je Đurić, nogometaš italijanskog drugoligaša Cesena, savladao Nishikawu za poravnanje.
b_160607061
Danska treća
U 66. minuti u igru je ušao Miroslav Stevanović, član sarajevskog Željezničara, i desetak sekundi kasnije asistirao Đuriću za 2:1.Reprezentacija Bosne i Hercegovine je mogla doći i do uvjerljivijeg rezultata, ali se u posljednjim minutama nije najbolje snašao Armin Hodžić.Ranije je Danska sa 4:0 deklasirala Bugarsku u duelu za treće mjesto
.Izvor: Al Jazeera – aktuelno.ba