Preostaje nada za baraž

Spread the love
Menprom

Reprezentacija BiH poražena je na gostovanju kod Belgije rezultatom 3:1 u susretu sedmog kola Grupe 9 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se 2016. godine održati u Francuskoj.

Reha Centar

Zmajevi su sjajno otvorili meč i već u 15 minuti poveli sa 1:0 preko Edina Džeke, koji je sjajno glavom matirao Courtoisa. Mujdža je sjajno ubacio, a Džeko majstoriski sa skoro 12. metara pogodio gol Belgijanaca.

Radost velikog broja naših navijača nije dugo trajala. Fellaini je poravnao u 23. minutu na asistenciju De Bruynea, nakon loše intervencije naše odbrane, a pred sam kraj prvog poluvremena, u 44. minut, De Bruyne pogađa za vodstvo Belgije.

Belgijanci su u drugom poluvremenu čuvali prednost, dok je naša reprezentacija preko Medunjanina i Lulića prijetila Courtoisu.

Konačan rezultat i ovjeru pobjede postavio je Eden Hazard sa bijele tačke nakon nespretnog starta Ognjena Vranješa.

Našoj reprezentaciji preostaje borba za treće mjesto, dok su Belgija i Vels večerašnjim pobjedama osigurali nastup na EP.