Posljednje kolo jesenje polusezone Sloboda okončala trijumfom nad Zrinjskim

Spread the love
Rental Travel

Posljednje kolo jesenje polusezone okončano je trijumfalno za Crveno – crne. Na Tušnju je pred više od 6.000 gledalaca gostovao lider tabele Zrinjski, ali su pognutih glava napustili hram tuzlanskog fudbala.

Reha Centar

Musemić je pred derbi jeseni protiv Plemića imao problema sa izostankom dva važna prvotimca iz zadnje linije Efendića i Kostića. Ipak, njihove zamjene Kiso i Škahić odigrali su dobar meč i nadomjestili odsutne kolege. Protiv Zrinjskog Crveno – crni su nastupili u sljedećoj postavi: Pirić, Kiso, Mehmedagić, Škahić, Ivetić, Sarić, Ordagić, Zeba, Mehidić, Veselinović i Ahmetović. Samo otvaranje meča donijelo je ispitivanje snaga, bez velikog rizika obje ekipe.

SLOBODA TUZLA

Čvrsto na sredini terena Crveno – crni i Plemići pokušali su zadominirati travnjakom, no nijedna strana nije to dozvoljavala. A onda, uslijedio je šok i svjetski potez kapitena Zebe. Majstor svog zanata je primio loptu na sredini terena, pogledao ka golu Zrinjskog i hladnokrvno šutira. Golman Mostaraca Karačić šokirao se ovim potezom fudbalskog maestra u crveno – crnom dresu koji ga je lobovao “sa parkinga”! Očekivano, Tušanj je proključao, a grogirani Plemići do kraja meča nisu se uspeli oporaviti nakon Zebine majstorije.

Istina, u 25. minuti Todorović je snažno šutirao ka Piriću koji brani njegov udarac, da bi nakon odbijene lopte Mešanovićev udarac završio kraj našeg gola. Tri minute kasnije Crveno – crni su bili na korak do drugog pogotka. Nakon Sarićevog kornera Mehmedagić udarcem glavom loptu šalje u prečku gola Plemića. U 31. minuti Veselinović i Sarić isprobavaju svoj udarac, no prvi je odbranio Karačić, a drugi prolazi kraj desne stative Mostaraca. Ipak, na 2:0 Tušanj je čekao do 35. minute. Bio je to period velike ofanzive naših fudbalera, gol je visio u zraku, a srećnik da drugi put zatrese mrežu Zrinjskog bio je Mehidić. Sjajno se oslobodio dva čuvara, povukao loptu na nekih 20 – ak metara i ljevicom precizno pospremio loptu u donji lijevi ugao Karačićevog gola.

Fenomenalna igra Crveno – crnih zasluženo im je pribavila prednost od dva gola, a u nastavku meča gledala se igra manjeg intenziteta. Zadovoljni vodstvom Crveno – crni su prepustili inicijativu Zrinjskom, no popularni Plemići nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti našem golu. Štaviše, u 52. minuti Sarić u šesnatestercu spušta loptu Ahmetoviću, ali je odbrambeni igrač gostiju ispred našeg najboljeg strijelca loptu izbio u korner. U 66. minuti Nikolić je nakon jednog centaršuta sam izbio na drugu stativu našeg gola, ali njegov traljav udarac bilo je sve što je napravio ipsred Pirića. Na samom zatvaranju meča Zrinjski je stigao do počasnog gola. Centaršut sa lijeve strane koristi rezervista Šćepanović i neometan sa par metara trese mrežu našeg tima. Igrala se sudijska nadoknada meča (90'+5’).

Crveno – crni su sasvim zasluženo slavili pobjedu protiv ljutog rivala iz Hercegovine. Svrgnuli su ih sa trona, te nakon 15 kola na čelu tabele dijele prvu poziciju sa Širokim Brijegom. Oba tima imaju po 31 bod, no zbog bolje gol razlike Širokobriježanima pripada titula jesenjeg prvaka.