Close Menu
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Facebook X (Twitter) Instagram
Facebook Instagram YouTube
Aktuelno.ba
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Aktuelno.ba
Home » Jasna Đuričić dolazi u Tuzlu: Prihvatanje uloge Lepe Brene bilo mi je izazovno
Sve vijesti

Jasna Đuričić dolazi u Tuzlu: Prihvatanje uloge Lepe Brene bilo mi je izazovno

aktuelno.baBy aktuelno.baokt 19, 20233 Mins Read
Podijeli Facebook WhatsApp Copy Link Twitter LinkedIn Email Pinterest
Podijeli
Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Pinterest Copy Link Email

Hit pozorišna predstava Bitef teatra koja je osvojila regiju, “Lepa Brena Project” napokon dolazi u Bosnu i Hercegovinu., a 13. novembra i u BKC Tuzla.

Predstavu su stvorili i režirali Vladimir Aleksić i Olga Dimitrijević, a postavlja pitanja o dubokoj refleksiji kompleksnosti posljednjih nekoliko desetljeća kroz simbol Lepe Brene.

“Odmah sam odgovorila na poziv Vladimira Aleksića i Olge Dimitrijević jer sam ga smatrala izrazito provokativnim i zahtjevnim,” rekla je Jasna Đuričić, koja igra jednu od pet Lepih Brena u predstavi.

 “Ja tumačim Brenu Biznismenku, Brenu kakvu poznajemo danas, predstavljajući sve što ona danas jest. Kada je vidite danas, vidite izuzetno uspješnu ženu koja je postigla uspjeh i u svom profesionalnom i privatnom životu. Poruka Brene Biznismenke je da nema predaje,” dodala je Jasna Đuričić, ističući da je tajna Breninog uspjeha “stvar talenta, dar koji, bez obzira na okolnosti, uvijek pronalazi načine da se izrazi.”

Autor predstave, Vladimir Aleksić, ističe da ovaj projekt nije zamišljen kao biografska predstava, već da cilja na istraživanje složenosti i unutarnjih proturječnosti proteklih četiri decenije na ovim prostorima, s glavnim fokusom na samim sobom.

 “Olga Dimitrijević i ja smo došli na ideju da je karijera Lepe Brene intrigantna i zanimljiva jer traje koliko i traje. U posljednjih 40 godina, mnogo toga se promijenilo u društvu, a karijera Lepe Brene čini se da je pratila te promjene. Ona nije ostala samo popularna pjevačica; postala je uspješna biznismenka,” kaže Vladimir Aleksić, koji također tumači lik Lepe Brene Seksualnosti.

“Ovo je priča o osobi koja je, uz obožavanje Lepe Brene, uspjela afirmirati svoju seksualnost. Drago nam je što predstava rezonira s publikom jer je to izvedba koja priča priču o svima nama, a ne samo o Lepoj Breni,” dodaje.

Predstava se bavi društvenim i političkim transformacijama, ponosom i boli, razočaranjima i nadama, raspadom bivše države i nesrećnim sudbinama njenih građana, a temelji se na monolozima dramskih pisaca Olge Dimitrijević, Slobodana Obradovića, Maje Pelević, Tanje Šljivar i autorice iz Hrvatske, Vedrane Klepice. Kroz likove Brena Jugoslavenke, Brene Seksualnosti, Brene Biznismenke, Brene Graditeljstva i Brene Pjesme, prikazana je potpuna ličnost Lepe Brene i problemi s kojima se naše društvo susretalo u posljednjih četiri decenije na ovim prostorima i s kojima se suočava i danas.

Na pozornici se izmjenjuju uloge Lepe Brene, a tumače ih vodeći glumci iz Beograda: Jasna Đuričić, prošlogodišnja dobitnica nagrade za najbolju europsku glumicu, čiji je zadnji film “Quo Vadis, Aida” bio nominovan za Oscara, kao i najnagrađivaniji beogradski glumci svoje generacije Aleksandra Janković, Jelena Ilić, Anđela Jovanović, Jovana Belović, Jovana Gavrilović, Tamara Krcunović, Vladimir Aleksić i Ivan Marković.

Karte za predsatvu se mogu kupiti preko sisteme kupikartu.ba i u marketing službi BKC TK (8.00 – 15.00 sati).

aktuelno.ba

Komentari

Komentara

BKC Tuzla Jasna Đuričić lepa brena predstava
Share. Facebook WhatsApp Copy Link Email LinkedIn Pinterest Twitter

Vezani članci

Sve vijesti

Saopštenje: Sigurnost učenika OŠ „Sapna“ nije bila ugrožena, zaposlenik škole suspendovan

nov 7, 2025
Sve vijesti

Završen uviđaj u Domu penzionera u Tuzli

nov 6, 2025
Sve vijesti

Uprava policije MUP TK-a: Zbog lihvarstva jedno lice lišeno slobode

nov 6, 2025
Tuzlanski Kanton

Stipendijama nagrađen trud nadarenih učenika osnovnih i srednjih škola TK

By aktuelno.banov 4, 2025
Sve vijesti

Uprava policije – obavijest za vozače

By aktuelno.banov 4, 2025
Tuzla

Ministar Popović izrazio saučešće i ponudio pomoć Republike Srbije Gradu Tuzli

By aktuelno.banov 6, 2025
Sve vijesti

Uprava policije MUP TK-a: Zbog lihvarstva jedno lice lišeno slobode

By aktuelno.banov 6, 2025
Facebook Instagram YouTube
  • O nama
  • Marketing
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
© 2025 | Aktuelno.ba | RN Multimedia

Ukucajte pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za izlaz.

Uključen vam je Ad Blocker!
Uključen vam je Ad Blocker!
Naša web stranica je omogućena prikazivanjem internetskih oglasa našim posjetiteljima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete onemogućiti vaš Ad Blocker.