Hat-trick Reala: Titula u sjenci povrede Salaha, noć života Garetha Balea

Spread the love
Rental Travel

U finalu u kome je pravdu odlično dijelio Milorad Mažić, Real je savladao Liverpool sa 3:1, a sva četiri gola postignuta su u drugom poluvremenu.

Reha Centar

Liverpool je hrabrije ušao u večerašnju utakmicu, Kloppov tim je bio konkretniji, ofanzivniji, što je posebno došlo do izražaja u 14. minutu, kada su Madriđani bili sabijeni u svoj kazneni prostor, ali su uspjeli da izblokiraju nekoliko pokušaja ekipe Liverpoola u tim trenucima. Dva minuta kasnije Ronaldo je uzvratio na drugoj strani, ali njegova lopta je prohujala iznad prečke Karijusovog gola. Najbolju priliku tokom prvog poluvremena Liverpool je imao u 24. minutu. Opet je to bio žestok pritisak ”Redsa”, Firminov udarac je najprije izblokirao Ramos, lopta se odbila do Arnolda koji odlično šutira iskosa sa desne strane, ali Navas odlično brani!

A onda, možda i ključni period meča. Na isteku prvih pola sata igre, jedan naizgled bezazleni duel Ramosa i Salaha završio je veoma loše po Egipćanina. Naime, kapiten Reala je u tom duelu, slučajno ili namjerno uhvatio za ruku najboljeg strijelca Liverpoola, zajedno su potom pali, ali Španac je tom prilikom povrijedio Salaha koji je zbog velikih bolova u ramenu morao odmah van terena. Njegovo mjesto zauzeo je Lallana, a tokom meča stigle su i još lošije vesti da najvjerovatnije Salaha zbog ove povrede nećemo gledati na Mundijalu?!

375967-mohamed-salah-u-suzama-reuter-hannah-mckay-ff

Šest minuta poslije njegove povrede, uslijedila je i povreda Carvajala, desnog beka Reala, poslije jednog duela sa Robertsonom. Njega je u timu Reala zamenio Natcho.

dani-carvajal-real-madrid-liverpool-champions-league-final-260518-1v93uqoopcx6k14n1xij1hsbbp

Mreže su počele da se tresu u 44. minutu, kada je poslije centaršuta Isca sa desne strane, pa pokušaja Ronalda, na odbijenu loptu natrčao Benzema i savladao Karijusa, ali je pomoćni sudija Dalibor Đurđević signalizirao ofsajd poziciju Ronalda. Prava uzbuđenja uslijedila su u nastavku meča. Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Isco je pogodio prečku pošto je prethodno Ramos osvojio loptu na srerdini terena, a već u 51. minutu Real je uspio da povede.

Golman Liverpoola Karijus kardinalno je pogriješio. Jednu loptu koju je je uhvatio poslije napada Reala, želio je odmah da proslijedi saigračima, ali umesto toga pogodio je Benzemu u nogu i lopta se odbila u mrežu – 1:0.

1697237-35943220-2560-1440

Bio je to još jedan veliki šok za Liverpool, od koga su se puleni Jurgena Kloppa oporavili samo četiri minuta kasnije, kada je poslije kornera Mane donio izjednačenje Liverpoolu.

20840548-24137523

Ali, onda Zinedin Zidan u 61. minutu reaguje uvođenjem Garetha Balea umjesto Isca i to se pokazalo kao ključni potez! Samo tri minuta kasnije, Marcelo centrira sa lijeve strane, a Velšanin ”makazicama” zahvata loptu i poput Ronalda u Torinu, majstorski pogađa mrežu za 2:1.

Mane je u 70. minutu pogodio stativu Navasovog gola i propustio priliku da donese Liverpoolu novo izjednačenje, ali sve dileme su riješene u 83. minutu! Opet je indisponirani Karijus poklonio gol Realu, Bale je snažno šutirao sa preko 25 metara, golman Liverpoola je imao loptu na ruci, ali ona mu se izmigoljila i završila u mreži – 3:1,