Close Menu
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Facebook X (Twitter) Instagram
Facebook Instagram YouTube
Aktuelno.ba
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Aktuelno.ba
Home » Društvo novinara s velikom zabrinutošću primilo vijest da je Marko Radoja(BHRT) dobio prijetnje smrću
BiH

Društvo novinara s velikom zabrinutošću primilo vijest da je Marko Radoja(BHRT) dobio prijetnje smrću

aktuelno.baBy aktuelno.bafeb 11, 20191 Min Read
Podijeli Facebook WhatsApp Copy Link Twitter LinkedIn Email Pinterest
Podijeli
Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Pinterest Copy Link Email

Društvo novinara s velikom zabrinutošću primilo je vijest da je Marko Radoja, urednik informativnog programa Bosanskohercegovačke radio-televizije (BHRT), dobio prijetnje smrću zbog slučaja novinarke Svjetlane Topalić nakon što je povučena s pozicije urednice na web portalu, saopćio je Upravni odbor Društva novinara.

U kontaktu s predstavnicima te asocijacije, Radoja je kazao da je dao iskaz policiji, kao i da se „ne osjeća nimalo ugodno“ zbog prijetnji koje su došle iz Čikaga, a koje potpisuje izvjesni „vojvoda Trivo“.

Društvo novinara apelira institucijama za provođenje zakona da pomognu barem u tačnom lociranju i identifikaciji osobe koja upućuje monstruozne prijetnje. Ova asocijacija poziva novinarsku zajednicu u Bosni i Hercegovini da “zbijemo redove suočeni sa svakodnevnim, sve opasnijim prijetnjama, dok ne bude kasno”.

Foto:ilustracija

aktuelno.ba/federalna.ba/Fena

Komentari

Komentara

policija tzraganje ubistva
Share. Facebook WhatsApp Copy Link Email LinkedIn Pinterest Twitter

Vezani članci

Sve vijesti

Fondacija „Proljeće“ obilježila 15 godina rada: Priče uspjeha, zahvalnost i nova inspiracija za budućnost

jun 9, 2026
Sve vijesti

Uprava policije – prilikom aktivnosti na sprečavanju i otkrivanju počinilaca krivičnih djela u vezi sa nedozvoljenim držanjem oružja, municije i eksplozivnih naprava lišeno slobode 13 lica

jun 9, 2026
Sve vijesti

UKC Tuzla potpisao ugovor za nabavku PET/CT uređaja vrijednog 9,2 miliona KM

jun 8, 2026
Tuzlanski Kanton

Premijer Halilagić ugostio ministra Zukorlića

By aktuelno.bajun 9, 2026
Sve vijesti

Odjeljenja za dječiju i adolescentnu psihijatriju dobilo novi prostor

By aktuelno.bajun 5, 2026
Tuzlanski Kanton

Postignut sporazum između Vlade TK i Sindikata doktora medicine i stomatologije TK

By aktuelno.bajun 9, 2026
Sve vijesti

PU Tuzla – rasvijetljen pokušaj paljevine Kuće plamena mira u Tuzli, jedno lice lišeno slobode

By aktuelno.bajun 8, 2026
Facebook Instagram YouTube
  • O nama
  • Marketing
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
© 2026 | Aktuelno.ba | RN Multimedia

Ukucajte pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za izlaz.

Uključen vam je Ad Blocker!
Uključen vam je Ad Blocker!
Naša web stranica je omogućena prikazivanjem internetskih oglasa našim posjetiteljima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete onemogućiti vaš Ad Blocker.