Close Menu
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Facebook X (Twitter) Instagram
Facebook Instagram YouTube
Aktuelno.ba
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Aktuelno.ba
Home » Centar za ekologiju i energiju Tuzla: Šta se dešava sa Sprečom!?
BiH

Centar za ekologiju i energiju Tuzla: Šta se dešava sa Sprečom!?

aktuelno.baBy aktuelno.baokt 9, 20191 Min Read
Podijeli Facebook WhatsApp Copy Link Twitter LinkedIn Email Pinterest
Podijeli
Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Pinterest Copy Link Email

U proteklih par dana došlo je do više incidentnih situacija ispuštanja zagađujućih materija u rijeku Spreču, nizvodno od Lukavca.

Naime, lokalno stanovništvo je nekoliko puta prijavilo zagađenje nakon što je na području Gračanice rijeka Spreča izbacila manje količine uginule ribe. Tada su mnogi građani na površini rijeke primjetili pjenu koja mirisom asocira na kiselinu, te su na društvenim mrežama postavili fotografije i video zapise zagađenja.

Centar za ekologiju i energiju je, u sklopu Eko BiH projekta koji finansira Evropska unija i kampanje “Voda za sve!“, uputio zahtjev za inspekcijski nadzor Kantonalnoj upravi za inspekcijske poslove Tuzlanskog Kantona.

 „Tražimo od relevatnih institucija i inspekcije da izađu na teren, uzmu uzorke vode i uginule ribe i preduzmu sve raspoložive mjere i postupke u skladu sa Zakonom i ovlaštenjima, te da javnost obavijeste o rezultatima kontrole.“, izjavili su predstavnici ispred Centra za ekologiju i energiju, Tuzla.

Poznato je da je zagađenje rijeke Spreče veoma ozbiljan i alarmantan problem. Obzirom da rijeka nerijetko poplavi okolne poljoprivredne površine, na ovaj način razne hemikalije dospijevaju na zemljište i postoji opasnost da dospiju u hranidbeni lanac i negativno utiču na ljudsko zdravlje.

aktuelno.ba

 

Komentari

Komentara

pomor ribe spreca zagađenje
Share. Facebook WhatsApp Copy Link Email LinkedIn Pinterest Twitter

Vezani članci

Sve vijesti

Određen jednomjesečni pritvor osumnjičenom za krivično djelo Teška tjelesna povreda

jun 24, 2025
Sve vijesti

Nova hidžretska 1447. godina nastupa 25. juna 

jun 24, 2025
BiH

Premijera filma “Rođeni poslije”: Poruka nove generacije rođene u Srebrenici u fokusu 30 .godišnjice genocida

jun 24, 2025
Tuzlanski Kanton

Vanredna sjednica Vlade TK: Usklađivanje Zakona sa Preporukama za regulisanje postupka akreditacije visokoškolskih ustanova

By aktuelno.bajun 20, 2025
Tuzlanski Kanton

Uspješno okončan projekat zapošljavanja ljekara u TK, mladi ljekari traže nove šanse u zdravstvenom sistemu TK

By aktuelno.bajun 23, 2025
Tuzla

DFF3: Sarajevo Film Festival – Otvoren poziv za mlade “Gledaj. Razmisli. Djeluj. – Mladi za ljudska prava”

By aktuelno.bajun 20, 2025
Sve vijesti

Top lista najboljih porodičnih automobila i savjeti za kupovinu

By aktuelno.bajun 23, 2022
Facebook Instagram YouTube
  • O nama
  • Marketing
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
© 2025 | Aktuelno.ba | RN Multimedia

Ukucajte pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za izlaz.

Uključen vam je Ad Blocker!
Uključen vam je Ad Blocker!
Naša web stranica je omogućena prikazivanjem internetskih oglasa našim posjetiteljima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete onemogućiti vaš Ad Blocker.