Close Menu
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Facebook X (Twitter) Instagram
Facebook Instagram YouTube
Aktuelno.ba
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Aktuelno.ba
Home » Bh. učenici osvojili zlato, srebro i bronzu na Infomatrix takmičenju u Rumuniji
BiH

Bh. učenici osvojili zlato, srebro i bronzu na Infomatrix takmičenju u Rumuniji

aktuelno.baBy aktuelno.baapr 27, 20192 Mins Read
Podijeli Facebook WhatsApp Copy Link Twitter LinkedIn Email Pinterest
Podijeli
Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Pinterest Copy Link Email

Protekle sedmice na INFOMATRIX svjetskom finalu, koje se održalo u Rumuniji (Bukurešt), naša zemlja predstavljane je sa 6 projekata u dvije kategorije (kategorija kratkometražnog filma i Hardware Control kategorija).

U kategoriji kratkometražnog filma, naša država je dominirala sa medaljama pa je tako film pod nazivom „KOMPANIJA“ kojeg su pripremile učenice Richmond Park Međunarodne srednje škole Sarajevo Aida Mujčin i Almina Bajić, osvojio zlatnu medalju. Učenici Richmond Park International School Tuzla osvojili su srebro i bronzu sa filmovima „MUČNINA“ kojeg su predstavile Dženita Mujkanović i Enisa Kalfić te „Evaluation“ čiji tvorci su bili Ahmed Piralić i Mustafa Hasanović.

Učenici Richmond Park College Sarajevo predstavljali su zemlju sa 2 tima u kategoriji Hardware Control. „Luminous“ tim kojeg čine Hamza Makić i Nedim Karavdić, osvojili su bronzanu medalju baš kao i Muhamed Sinanović i Edvin Džidić sa svojim inovativnim projektom “HELT”.

Posebnu draž učesnicima ove škole predstavlja to što su na prethodna 2 takmičenja (BOSEPO 2019 u Sarajevu i IFEST u Tunisu), upravo oni dijelili zlato i srebno i time bili jedni drugima najveća konkukrencija te su na ovom takmičenju ponovili sličan scenarij.

U ovoj kategoriji takmičile su se i učenice Richmond Park College Bihać Amna Delić-Ibukić i Nedžma Jaganjac, koje su sa svojim projektom „The Game Of Doors“, osvojile srebro.

Ovo je ujedno jedan od najboljih plasmana Bosne i Hercegovine na dosadašnjem INFOMATRIX svjetskom finalu gdje su boje naše zastave ponosno bile u prvim redovima ispred 35 drugih zemalja.

INFOMATRIX je međunarodno takmičenje studenata iz informacijskih oblasti i tehnika koje za cilj ima da okupi najbolje studente iz oblasti informacionih tehnologija. Takmičenje nije samo o promovisanju profesionalnih vještina već služi i za promociju interkulturalnog dijaloga i saradnje kroz angažman studenata i nastavnika iz različitih zemalja. U završnom kolu ovogodišnjeg takmičenja učestvovalo je 785 takmičara iz 36 zemalja.

aktuelno.ba

Komentari

Komentara

bh učenici INFOMATRIX prvo mjesto RUMUNIJA takmičenje
Share. Facebook WhatsApp Copy Link Email LinkedIn Pinterest Twitter

Vezani članci

Sve vijesti

Jačanje međuparlamentarne i međuinstitucionalne saradnje s ciljem prevencije i sprečavanja nasilja nad ženama i nasilja u porodici

dec 4, 2025
Sve vijesti

Predstavnice onkoloških pacijenata uručile svoju knjigu “Moja istina” UKC Tuzla

dec 4, 2025
Sve vijesti

Predstavnici boračkih organizacija TK u posjeti Univerzitetu FINRA Tuzla

dec 4, 2025
Tuzlanski Kanton

Konačna rang lista za dodjelu stipendija nadarenim redovnim studentima

By aktuelno.badec 2, 2025
Zanimljivosti

Rečenica koja je slijepom prosjaku promijenila dan…

By aktuelno.bajan 11, 2014
Sve vijesti

Predstavnice onkoloških pacijenata uručile svoju knjigu “Moja istina” UKC Tuzla

By aktuelno.badec 4, 2025
Tuzlanski Kanton

Saradnja u oblasti obrazovanja i stručnog usavršavanja sa turskim obrazovnim institucijama

By aktuelno.badec 2, 2025
Facebook Instagram YouTube
  • O nama
  • Marketing
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
© 2025 | Aktuelno.ba | RN Multimedia

Ukucajte pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za izlaz.

Uključen vam je Ad Blocker!
Uključen vam je Ad Blocker!
Naša web stranica je omogućena prikazivanjem internetskih oglasa našim posjetiteljima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete onemogućiti vaš Ad Blocker.