Close Menu
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Facebook X (Twitter) Instagram
Facebook Instagram YouTube
Aktuelno.ba
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Aktuelno.ba
Home » U Potočkoj džamiji u Gornjoj Tuzli obilježena mubarek noć Lejletul-berat
BiH

U Potočkoj džamiji u Gornjoj Tuzli obilježena mubarek noć Lejletul-berat

aktuelno.baBy aktuelno.bafeb 2, 2026Updated:feb 3, 20262 Mins Read
Podijeli Facebook WhatsApp Copy Link Twitter LinkedIn Email Pinterest
Podijeli
Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Pinterest Copy Link Email

Večeras je Potočka džamija u Gornjoj Tuzli bila ispunjena posebnim mirom, tišinom i dovom, dok su se vjernici okupili kako bi zajedno obilježili mubarek noć Lejletul-berat – noć oprosta, nade i Allahove milosti.

Obilježavanje ove blagoslovljene noći upriličeno je u organizaciji Medžlisa Islamske zajednice Gornja Tuzla.

Na početku programa prisutnima se obratio imam Potočke džamije, Aldin-efendija Kušljugić, koji je govorio o dubokom značenju noći Berata i njenim neizmjernim blagodatima. Podsjetio je da ljudske želje i dove trebaju biti ispunjene dobrom i dobročinstvom, naglasivši da onaj ko zaboravi vječni svijet, gubi istinsku nagradu i smisao.

Poseban trenutak obilježavanja ove mubarek noći bilo je klanjanje dva rekata nafile-namaza, koje je predvodio ugledni alim i gornjotuzlanski šejh Asim-efendija Čakal. U tim trenucima zajedničke dove i skrušenosti, džamija je disala kao jedno – u tišini srca i iskrenoj molitvi.

Program su učenjem ilahija i prigodnim sadržajem dodatno uljepšali polaznici mektepske nastave, predvođeni Isad-efendijom Halilovićem. Njihovi glasovi unijeli su posebnu toplinu i podsjetili prisutne na važnost vjerskog odgoja, kontinuiteta i nade koja ostaje u mladima.

Na kraju programa prigodan vaz održao je i glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Gornja Tuzla, Amir-efendija Sakić, koji je naglasio da će Medžlis i u budućnosti nastojati organizirati ovakve i slične događaje u svim gornjotuzlanskim džamijama, s ciljem okupljanja ljudi oko jednog jedinog cilja – Allahovog zadovoljstva.

Nakon zvaničnog dijela programa, druženje je nastavljeno u toploj i bratskoj atmosferi, uz osmijehe, razgovor i osjećaj zajedništva, kakav samo ovakve mubarek noći mogu donijeti.

Foto galerija

aktuelno.ba

Komentari

Komentara

Gornja Tuzla lejletul Berat Potočka džamija
Share. Facebook WhatsApp Copy Link Email LinkedIn Pinterest Twitter

Vezani članci

BiH

Tuzlaci na dostojanstven način oblježili 15. maj– dan kada je Tuzla izabrala slobodu

maj 15, 2026
BiH

Godišnjica stradanja tuzlanskih ljekara i ostalih članova posade na putu za Srebrenicu

maj 7, 2026
BiH

Tuzla domaćin prvog simpozija o ERAS protokolima i minimalno invazivnoj kolorektalnoj hirurgiji

maj 5, 2026
Tuzla

Poziv na obilježavanje 15. maja – Dana odbrane Tuzle

By aktuelno.bamaj 13, 2026
Sve vijesti

UKC Tuzla stručnom radionicom obilježio Međunarodni dan sestrinstva

By aktuelno.bamaj 12, 2026
Sve vijesti

Polaganjem cvijeća na spomen obilježje poginulim pripadnicima policije obilježen 15. maj Dan odbrane Tuzle

By aktuelno.bamaj 15, 2026
Tuzlanski Kanton

Ostale odluke donesene na 63. redovnoj sjednici Vlade Tuzlanskog kantona

By aktuelno.bamaj 12, 2026
Facebook Instagram YouTube
  • O nama
  • Marketing
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
© 2026 | Aktuelno.ba | RN Multimedia

Ukucajte pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za izlaz.

Uključen vam je Ad Blocker!
Uključen vam je Ad Blocker!
Naša web stranica je omogućena prikazivanjem internetskih oglasa našim posjetiteljima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete onemogućiti vaš Ad Blocker.