Roma nadigrala Chelsea na Olimpicu u Rimu

Spread the love
Rental Travel

Večeras je u grupama A, B, C i D Lige prvaka odigrano četvrto kolo, a na stadionu Olimpico ekipa Rome igrala je sa Chelseajom.

Reha Centar

Edin Džeko od prve minute predvodio je napad rimske Vučice, koja je već u 2. minuti stigla do vodstva golom El Shaarawya kojem je loptu dodao Edin Džeko, te tako upisao asistenciju na večerašnjoj utakmici.

Nakon ranog vodstva Rome, igrači Chelsea su preuzeli inicjativu, počeli kontrolisati utakmicun stvarajući nekoliko prilika koje međutim nisu pretvorili u gol.

U 36. minuti pak, ekipu Rome do vodstva od 2:0 dovodi večeras fenomenalni  Stephan El Shaarawy koji je pokazao da se dobro snalazi unutar šestnaesterca kada je ispratio sjajanu loptu i uputio udarac isprve koji je završio u golu uz desnu stativu. Radja Nainggolan mu je asistirao za ovaj gol.

Do kraja prvog poluvremena, rezultat se nije mijenjao.

Na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 54. minuti Edin Džeko je okupio loptu na rubu šestnaesterca i pucao, ali je lopta za dlaku prošla iznad prečke.

Uzvratio je odmah Alvaro Morata koji je lijepo primio pas i pucao sa 17 metara ali je lopta proletila lijevo od gola.

U 63. minuti Diego Perotti je šutirao loptu sa 20-ak metara i zabio prekrasan gol za vodstvo od 3:0 rimske Vučice.

Edin Džeko je u 68. minuti odigrao dobro dodavanje koje je pokupio Diego Perotti, ali nije uspio pogoditi za vodstvo od 4:0, iako se nalazio u veoma dobroj poziciji za postizanje gola. Njegov udarac unutar šestnaesterca je otišao malo iznad prečke. Lopta je otišla u gol-aut i Chelsea će to izvesti.

Do kraja utakmice, razultat se nije mijenjao, tako da je Roma upisala veoma važna tri boda koja su joj otvorila vrata drugog kruga takmičenja u sklopu Lige prvaka.