Premijer liga BiH: Slavili Željezničar, Zrinjski i Sloboda

Spread the love
Rental Travel

Susretima 19. kola, danas je nastavljena nogometna Premijer liga Bosne i Hercegovine. Nogometaši Željezničara savladali su u gostima ekipu Krupe na Vrbasu rezultatom 4:2. Nogometaši Zrinjskog pobijedili su Gošk na svom terenu 3:2, a Sloboda je na Tušnju bila bolja od Mladosti iz Doboj Kaknja 2:0 (0:0).

Reha Centar

U Zenici će od 17.30 snage odmjeriti Čelik i Vitez.

Lider na tabeli, Željezničar, dobro je otvorio meč i već u devetoj minuti dolazi do prednosti.

Nakon lijepe akcije, Zakarić je uposlio Stevanovića koji dobro centrira a loptu u mrežu domaćina iz neposredne blizine posprema Vojo Ubiparip.

Nakon vodstva, igralo se uglavnom na sredini terena. Potom je u 26. minuti Asim Zec probio po lijevoj strani i centrirao, a lošu reakciju odbrane Krupe ponovo koristi Ubiprarip i pogađa za novo vodstvo.

Deset minuta nakon toga, Krupa je uspjela smanjiti prednost ‘plavih’. Nakon izvedenog kornera, lopta dolazi do Aleksića koji je “posprema” u mrežu.

Na samom početku drugog poluvremena Željezničar dolazi do prednosti od 3:1.

Zec je pogodio stativu, lopta se od nje odbila i pogodila je ruku Vukotića. Siguran s bijele tačke bio je Zakarić.

U 53. minuti – penal za Krupu.

Kjosevski je odbranio udarac Marjanovića, ali u nastavku napada Milanović je natrčao na odbijenu loptu i postigao drugi gol za domaće.

Konačan rezultat postavio je Zakarić u 76. minutu susreta.

Filipović spasio Zrinjski

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su Gošk na svom terenu rezultatom 3:2, iako su gubili 0:1 i 1:2.

Najzaslužniji za pobjedu momčadi iz Mostara bio je Miloš Filipović, koji je postigao sva tri gola za “Plemiće”.

Na samom početku utakmice, u desetoj minuti domaće je šokirao Stefan Barić, koji nakon greške odbrane Zrinjskog pogađa za 1:0.

Zrinjski je nakon toga nizao šanse, ali je sjajno branio golman Dalibor Kozić. Ekipa Blaža Sliškovića do izjednačenja je došla u 54. minuti preko Miloša Filipovića, koji je realizirao jedanaesterac.

Pet minuta kasnije Gošk je opet poveo preko Nardina Mulahusejnovića, koji je u Gabelu stigao na posudbu upravo iz Zrinjskog.

U 70. minuti sudac je ponovo dosudio kazneni udarac za domaće, ali bio je siguran Filipović za 2:2. U 89. minuti isti je igrač pogodio glavom nakon kornera za konačnih 3:2.

Nakon kraja utakmice gostujući nogometaši imali su puno pritužbi na suđenje i dosuđene jedanaesterce za Zrinjski.

Zrinjski je ostao drugi na tabeli s bodom manje od Željezničara.

Rustemović i Husić donijeli Slobodi tri boda

Golovima Edina Rustemovića u 70. i Anela Husića u 76. minuti, ekipa Slobode u Tuzli je nadigrala Mladost iz Doboj Kaknja rezultatom 2:0 (0:0).

Sloboda je od početka krenula veoma agresivno, tako da su se igrači Mladosti grčevito branili i rijetko su prelazili na polovinu igrališta domaćeg tima.

Prvu šansu Tuzlaci su imali u devetoj minuti. U šesnaestercu gostiju, Vladimir Grahovac glavom je proslijedio loptu Ameru Bekiću, koji je malo zakasnio, tako da je vrlo dobri golman Emil Velić izbacio loptu i spriječio pogodak.

Minutu kasnije, nakon kornera, ponovo je Sloboda mogla doći do vodstva, ali niko od domaćih igrača u gužvi nije uspio zahvatiti loptu.

Bekić je u 16. minuti bio sam pred golmanom Mladosti, pokušao je uposliti Edisa Smajića, ali se ponovo istakao Velić izbacivši loptu daleko od svog gola.

Posljednju priliku u prvom poluvremenu imao je Borislav Terzić u 32. minuti, ali je i iz ovog duela kao pobjednik izašao čuvar mreže ekipe Mladosti.

Treba reći da u prvih 45 minuta igrači Mladosti nisu nijednom ozbiljnije ugrozili domaćeg golmana Azira Muminovića.

Mada igra u drugom dijelu nije bila posebno zanimljiva, ipak su Tuzlaci diktirali tempo i isplatilo im se.

U 70. minuti gol u derbiju na Tušnju postigao je Edin Rustemović, a šest minuta kasnije “rezervista” Anel Husić potvrdio je zasluženu pobjedu tima trenera Slavka Petrovića.

Široki Brijeg i Sarajevo, čiji je susret planiran za sutra, imaju velike ambicije u nastavku sezone i realne šanse da se bore za titulu prvaka Bosne i Hercegovine. Sarajevo je treće sa šest bodova zaostatka za vodećim Željezničarom, a Široki četvrti s istim brojem bodova, ali nešto lošijom gol razlikom.

“Važno je da proljetni dio sezone počnemo pozitivno. Učinit ćemo sve za pobjedu u nedjeljnom derbiju protiv jako kvalitetne ekipa kao što je Sarajevo”, izjavio je trener Širokobriježana, Goran Sablić.

Borac sutra gostuje u Bijeljini kod ekipe Radnika.