Close Menu
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Facebook X (Twitter) Instagram
Facebook Instagram YouTube
Aktuelno.ba
  • Početna
  • Vijesti
    • BiH
    • Tuzlanski Kanton
    • Tuzla
    • Region
    • Saobraćajna kultura
    • Sport
  • Aktuelna TV
    • Zanimljivosti
  • TK TURIZAM
  • Kontakt
Aktuelno.ba
Home » Nastavak modernizacije Klinike za radiologiju i nuklearnu medicinu UKC Tuzla
Sve vijesti

Nastavak modernizacije Klinike za radiologiju i nuklearnu medicinu UKC Tuzla

aktuelno.baBy aktuelno.bafeb 24, 20222 Mins Read
Podijeli Facebook WhatsApp Copy Link Twitter LinkedIn Email Pinterest
Podijeli
Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Pinterest Copy Link Email

Na Klinici za radiologiju i nuklearnu medicinu UKC Tuzla juče su završeni radovi na instalaciji novog 128-slojnog MS CT uređaja čija je vrijednost oko 1,5 miliona KM.

Riječ je o aparatu koji ima mogućnost da sve artefakte svede na minimum, odnosno da se kod npr. najmlađih pacijenata i pacijenata u traumatiziranom stanju izbjegnu artefakti koji nastaju zbog njihovog pomjeranja prilikom CT snimanja.

Pored CT aparata instaliran je i novi digitalni RTG aparat koji ima mogućnost grafoskopije, te prema riječima načelnika Klinike za radiologiju i nuklearnu medicinu, dr. Samira Cipurkovića, ovaj aparat pruža mogućnosti da se prate i funkcionalni pokreti pojedinih organa u tijelu. “Nabavka ovog RTG aparata za nas je značajna jer zahvaljujući karakteristikama koje nam pruža moći ćemo raditi procedure koje su značajne za dijagnostiku u oblasti pedijatrije, a koje ranije nismo mogli izvoditi. Također, nabavka ovog aparata olakšat će rad i kolegama sa Klinike za urologiju”, rekao je dr. Cipurković.

Direktor Univerzitetskog kliničkog centra Tuzla, prim. doc. dr. med. sc. Alen Kamerić je istakao da je Klinika za radiologiju i nuklearnu medicinu u posljednja tri mjeseca dobila sedam novih najsavremenijih aparata iz oblasti radiologije čime je ova klinika postala jedna od najsavremenijih i i najmodernije opremljenih na prostoru Bosne i Hercegovine.

Obnova dotrajale opreme i nabavka nove omogućit će smanjene liste čekanja za pacijente što predstavlja najvažniji benefit.

aktuelno.ba / UKC Tuzla

Komentari

Komentara

ukc tuzla
Share. Facebook WhatsApp Copy Link Email LinkedIn Pinterest Twitter

Vezani članci

Sve vijesti

Polaganjem cvijeća na spomen obilježje poginulim pripadnicima policije obilježen 15. maj Dan odbrane Tuzle

maj 15, 2026
Tuzlanski Kanton

Uprava policije MUP TK – Akcija dobrovoljnog darivanja krvi

maj 15, 2026
Tuzlanski Kanton

34 godine istine, pamćenja i odbrane slobode Tuzle

maj 15, 2026
Tuzla

Poziv na obilježavanje 15. maja – Dana odbrane Tuzle

By aktuelno.bamaj 13, 2026
Sve vijesti

UKC Tuzla stručnom radionicom obilježio Međunarodni dan sestrinstva

By aktuelno.bamaj 12, 2026
Sve vijesti

Polaganjem cvijeća na spomen obilježje poginulim pripadnicima policije obilježen 15. maj Dan odbrane Tuzle

By aktuelno.bamaj 15, 2026
Tuzlanski Kanton

Ostale odluke donesene na 63. redovnoj sjednici Vlade Tuzlanskog kantona

By aktuelno.bamaj 12, 2026
Facebook Instagram YouTube
  • O nama
  • Marketing
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
© 2026 | Aktuelno.ba | RN Multimedia

Ukucajte pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za izlaz.

Uključen vam je Ad Blocker!
Uključen vam je Ad Blocker!
Naša web stranica je omogućena prikazivanjem internetskih oglasa našim posjetiteljima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete onemogućiti vaš Ad Blocker.