-
Gradonačelnik i predsjedavajuća Gradskog vijeća Grada Tuzle upriličili prijem za NJ. E. ambasadora Republike Bugarske u Bosni i Hercegovini - 4 hours ago
-
Ambasador Italije, NJ.E. Marco di Ruzza, sastao se sa gradonačelnikom Tuzle, dr.sc. Zijadom Lugavićem - 4 hours ago
-
Gradonačelnik Tuzle dr. sc. Zijad Lugavić razgovarao sa delegacijom iz Italije o povezivanju u oblasti kulture, turizma i privrede - 4 hours ago
-
Ikrar dova u Hadžijskoj džamiji u Solini - 10 hours ago
-
Koalicija Pod lupom: U izmjene Izbornog zakona BiH moraju biti uključeni svi - 10 hours ago
-
Na svečanosti u Narodnom pozorištu u Tuzli uručene posebne plakete novim počasnim članovima BHAAAS-a iz SAD-a i BiH - 10 hours ago
-
Zlatni ljiljani Tuzle obilježili 28. godišnjicu pogibije svog saborca Gorana Martinovića „Ustaše“ - jun 1, 2023
-
Obnovljene 2 fiskulturne sale u Kladnju - jun 1, 2023
-
Grad Tuzla podržao realizaciju 53 projekta neprofitnih organizacija na području grada Tuzle - jun 1, 2023
-
Premijer Halilagić prisustvovao obilježavanju Dana sjećanja na zločine u Zvorniku - jun 1, 2023
BKC TK: U srijedu, 8. decembra, promocija knjige „Priče sa Drine“, Muhameda Omerovića
U Bosanskom kulturnom centru TK u Tuzli, u srijedu 8. decembra 2021. godine, bit će promovisana knjiga „Priče sa Drine“, autora Muhameda Omerovića.
„Priče sa Drine“ je Omerovićeva četvrta knjiga. Objavio je 2016. godine knjigu pjesama “Kamenica dolina grobnica”, 2017. godine knjigu “Kamenica u paklu opsade”, dok je 2018. godine priredio zbirku pjesama „Srebreničke suze u stihovima“.
„Priče sa Drine“ je zbirka pripovjedaka čiji je fokus na događajima, ljudima i običajima doline podrinjske Kamenice.
Predgovor za knjigu je napisao prof. Hazim Karić, a recenzenti su književnik Fajko Kadrić i prof. Osman Halilović.
Promocija će, u skladu sa epidemiloškim mjerama, biti održana u prostoru Male galerije JU BKC TK, u srijedu 8. decembra 2021. godine, sa početkom u 18 sati. Promotor je dr. sc. Amra Imširagić.
O autoru:
Muhamed Omerović rođen je u Kamenici, opština Zvornik, 1962. godine. Osnovnu i srednju školu završio je u Kamenici i Zvorniku. Bio je aktivan pripadnik Armije Republike BiH od početka agresije na Bosnu i Hercegovinu, a kasnije i profesionalni vojnik u Oružanim snagama BiH, do 2002. godine.
Piše pjesme i bilježi događaje u svom okruženju dugi niz godina. Uposlenik je Behram-begove medrese u Tuzli.
aktuelno.ba