Živinice: Festival srednjoškolskog teatra BiH

Već treću godinu za redom Festival srednjoškolskog teatra BiH održava se na sceni BKC-a Živinice, u organizaciji Centra za dramski odgoj Mostar, BKC-a Živinice, Gimnazije i MSŠ Živinice, a pod pokroviteljstvom Gradonačelnika dr. sci. Samira Kamenjakovića. I ove godine će na festivalu učestvovati srednjoškolci iz cijele zemlje sa svojim pozorišnim ostvarenjima, ali i profesionalno vođene pozorišne trupe mladih iz Kaknja, Zavidovića, Mostara, Sarajeva, Banja Luke, Tuzle…

Više od 500 učesnika na Festivalu će predstaviti svoja ostvarenja, a manifestacija je i ove godine takmičarskog karaktera, tako da će stručni žiri odlučiti o najboljima u različitim kategorijama.

Živinička publika će tokom trajanja festivala imati priliku pogledati više od 20 predstava, te učestvovati u okruglim stolovima.

Festival će svečano biti otvoren 15.04. (ponedjeljak), s početkom u 10:00 sati, a trajat će do 19. 04. (petak), kada će biti uručene nagrade najboljima.

PROGRAM FESTIVALA SREDNJOŠKOLSKOG TEATRA BOSNE I HERCEGOVINE

Bosanski kulturni centar Živinice, 15. do 19. april 2019. godine

Ponedjeljak, 15. april  u 10,00 sati otvaranje Festivala

 10,15 sati  

JU Gimnazija Živinice,

Jelena Tondini

„TELEFON“ 

Kolektivna režija

12,00 sati

JU MSŠ ŽIVINICE

Adem Musić

„HOTEL CALIFORNIA“

Režija: Ajla Babić

13,30 sati

Dramski studio M.A.S.K.E. JU Narodna biblioteka „Nevenka Stanisavljević „ Kostajnica

Maja Nikolić

“OTKAZ”

Adaptacija i režija: Novica Bogdanović

15,30 sati

Dramska grupa JU Gimnazije „Jovan Dučić“ Trebinje

Članovi dramske grupe

„KOFERI“

Režija: Igor Svrdlin

17,30 sati

JU Srednja elektrotehnička škola Tuzla

Ahmet Kasumović

„DUR“

Režija: Larisa Softić Gasal

18,30 sati

OKRUGLI STO

 Utorak, 16. april

 10,00 sati

JU Turističko-ugostiteljska škola Tuzla

Enisa Hasić

„KO SE HLJEBA OD KULTURE NAJ‘O“

Režija: Enisa Hasić

12,00 sati

Dramska sekcija Gimnazije OBALA Sarajevo

Azra Bidžan-Hodžić

„MI & AUSLENDERI“

Režija: Azra Bidžan-Hodžić

 15,00 sati

Mješovita srednja škola Bugojno

Mak Dizdar

„PORUKA“

Režija: Dubravka Gajić

17,00 sati

Katolički školski centar Sarajevo, grupa Optimi actores

Ornela Čolić

„DON QUIJOTE“

Režija: Emilija Pavićević

18,00 sati

OKRUGLI STO

Srijeda, 17. april

 10,00 sati

JU Srednja ekonomsko-trgovinska škola Tuzla

Mustafa Mustačević

„PRIČE MOGA GRADA“

Režija: Larisa Ćustendil

11,30 sati

Srednja škola Stolac

Sena Mustajbašić

„BIĆE BIĆE“

13,00 sati

Mostarski teatar mladih

Stanislaw Ignacy Witkiewicz, Danil Harms, Billy K. Wells, Flann O Brien, Istvan Orkeny, Joseph Stein, Heiner Muller, Ljubomir Simović, Ljubivoje Ršumović

„PROPALA PREDSTAVA“

Režija: Sead Đulić

15,00 sati

Solo Projekti Koledža Ujedinjenog Svijeta u Mostaru / United World College in Mostar Solo Projects

phiSOLOphy

Mentor: Damir Dado Čobo

16,30 sati

OKRUGLI STO

Četvrtak, 18. april

10,30 sati

 JU Centar za kulturu Zavidovići

Lana Šarić

“IFIGENIJA”

Režija, adaptacija, koncept prostora, izbor muzike: Sanela Ahmić i Alma Osmanović

12,00 sati

JU Mješovita srednja škola Sapna

Safeta Brzović

„BIT ĆU GLUMICA I TAČKA“

Režija: Jasmina Hadžić

 13,30 sati

Dječje pozorište Eko Art Bugojno

Tekst iz radioničkog procesa

„KUT I JA“

Režija: Sanja Krnjajić

 15,30 sati

Srednja mješovita škola „Zijah Dizdarević“ Fojnica, Dramska sekcija

Isak Samokovlija

„HANKA“

Režija: Zilha Hadžić

17,00 sati

OKRUGLI STO

 

Petak, 19. april

10,00 sati

JU Katolički školski centar „Sv. Franjo“ Opća gimnazija Tuzla

Hristo Bojčev

„ORKESTAR TITANIK“

Režija: Ivana Milosavljević

12,00 sati

JU Mješovita srednja škola Gračanica

Derviš Sušić

„BUJRUM“

Režija: Azra Konjić

 

14,00 sati

DIS  Pozorište mladih Banja Luka

Po motivima Marka Tvena

„ŠTA JE ZAPRAVO URADIO TOM“

 15,30 sati

Dramski studio JU Kulturno-sportski centar Kakanj

Vesna Ognjenović i Budimir Nešić

„POZDRAVI NEKOG“

Režija: Mirza Bajramović

17,00 sati

OKRUGLI STO I DODJELA NAGRADA

aktuelno.ba

 

 

Komentari

Komentara