Tuzla: Održana 4. smotra najboljih mladih šahista iz Tuzlanskog kantona

Šahovski turnir mladih zaljubljenika u šah, učenika osnovnih škola iz Tuzlanskog kantona, četvrtu godinu zaredom održan je ovog vikenda u organizaciji Richmond Park Međunarodne škole u Tuzli i Tuzlanskog šahovskog kluba “Sloboda“. 
Turnir, koji sada već postaje tradicionalni, iz godine u godinu okuplja sve veći broj učesnika. Tako je ove godine na ovom prestižnom takmičenju nastupilo 128 učenica i učenika od 1. do 9. razreda iz osnovnih škola sa područja Tuzlanskog kantona.
Ovogodišnja tuzlanska šahovska smotra mladih šahista održana je pod nazovom ”BIJADER ATIĆ – ŠAHOVSKA LEGENDA TUZLE”.
Nakon iscrpljujućih i zanimljivih partija šaha, najuspješnijim mladim šahistima dodjeljene su medalje i diplome. 
Medalje i diplome u ženskoj konkurenciji je podijela gospođa Admira Atić-Tupković dok je u muškoj konkurenciji ta čast pripala gospođi Mediri Čulum.
Sudijski posao su uspješno obavili Sabahudin Buljubašić, Jusuf Malkić, Rafo Andrić i Ramiz Avdić.
 
Rezultati:
1. razred (djevojčice)
Konjić Merima (zlatna medalja)
Hamzić Asja (srebrna medalja)
 
1.razredi (dječaci)
Babić Eldin (zlatna medalja)
Beširović Ajdin (srebrna medalja)
 
2.razred (djevojčice)
Omarašević Lejla (zlatna medalja)
Hasić Aida (srebrna medalja)
Hasić Amina (bronzana medalja)
 
2.razredi (dječaci)
Osmanović Emin (zlatna medalja)
Yavuz Selim Kaya (srebrna medalja)
 
3.razred (djevojčice)
Džambo Amina (zlatna medalja)
Mulavdić Lejla (srebrna medalja)
Delić Ajša (bronzana medalja)
 
3.razredi (dječaci)
Mandžuka Adin (zlatna medalja)
Halilčević Kenan (srebrna medalja)
Kamenjašević Harun (bronzana medalja)
 
4.razred (djevojčice)
Hadžić Ajla (zlatna medalja)
Jusufbegović Sara (srebrna medalja)
Hodžić Amila (bronzana medalja)
 
4.razredi (dječaci)
Jahić Omer (zlatna medalja)
Hrnčić Amer (srebrna medalja)
Šešlak Igor (bronzana medalja)
 
5.razred (djevojčice)
Demirović Lamija (zlatna medalja)
Letić Anela (srebrna medalja)
Šiljegović Nadina (bronzana medalja)
 
5.razredi (dječaci)
Babajić Imran (zlatna medalja)
Žilić Bakir (srebrna medalja)
Fazlić Isa (bronzana medalja)
 
 6.razred (djevojčice)
Imamović Lamija (zlatna medalja)
Mujačić Selma (srebrna medalja)
 
6.razredi (dječaci)
Šišić Muhamed (zlatna medalja)
Čulum Sanjin (srebrna medalja)
Tursun Amar (bronzana medalja)
 
7.razred (djevojčice)
Babajić Ehlimana (zlatna medalja)
Širbegović Inas (srebrna medalja)
Kovačević Aldijana (bronzana medalja)
 
7.razredi (dječaci)
Mešić Ismet (zlatna medalja)
Babić Amer (srebrna medalja)
Halilović Haris (bronzana medalja)
 
8.razred (djevojčice)
Letić Selma (zlatna medalja)
Šehić Amina (srebrna medalja)
 
8.razredi (dječaci)
Osmić Enis (zlatna medalja)
 Tanasković David (srebrna medalja)
 Babić Omer (bronzana medalja)
 
9.razred (djevojčice)
Jahić Selma (zlatna medalja)
Hodžil Elma (srebrna medalja)
Mujkanović Ajla (bronzana medalja)
 
9.razred (dječaci)
Tunjić Ivan (zlatna medalja)
Muminović Adin (srebrna medalja)
Dušinović Dženan (bronzana medalja)
aktuelno.ba

Komentari

Komentara