Sloboda na Tušnju uspjela izvući bod protiv Zrinjskog

Spread the love
Rental Travel

Fudbaleri Slobode i Zrinjskog podijelili su bodove u 27. kolu Premijer lige BiH. U utakmici odigranoj na Tušnju, mostarski tim je bio bolji, ali nije uspio pogoditi mrežu Filipa Erića.

Reha Centar

Fudbaleri Slobode su dočekali meč protiv Zrinjskog u dosta lošem stanju sa psihološkog aspekta, nakon što su pomalo iznenadno doživjeli težak poraz od Krupe, a s druge je strane Zrinjski u meč protiv Slobode ušao prepun samopouzdanja nakon pobjede nad Radnikom u kojoj je demonstrirao snagu, piše Sport1.

Zrinjski je izrotirao dobar dio sastava za ovu utakmicu, ali to nije spriječilo današnje goste da u utakmicu uđu u jako dobrom izdanju. Zrinjski se nametnuo od prve minute susreta, a Sloboda im nije nikako mogla parirati na sredini terena, pa su fudbaleri gostiju bez većih problema dolazili do gola Filipa Erića.

Jović je u 14. minuti imao prvu šansu za goste, ali poslije centaršuta sa desne strane nije stigao loptu. Već u 17. minuti, šansu za Zrinjski je propustio Nemanja Bilbija, kojem je udarac poslije odličnog centaršuta Nermina Jamaka odbranio Filip Erić. U 27. minuti, novu šansu je promašio Zrinjski, nakon odličnog centaršuta Lučića je Jović šutirao pored gola, a Sloboda je samo sreći mogla biti zahvalna što je zadržala neriješen rezultat.

U 36. minuti, gosti su propustili svoju najbolju šansu na utakmici, nakon što je Matija Katanec poslije prekida ostao sam pred golom domaćina, ali je šutirao iz sve snage i neprecizno. Bilo je to sve od Zrinjskog u prvom poluvremenu, a Sloboda nije niti jednom pokušala zaprijetiti golu Zrinjskog u prvom dijelu.

Slična je slika na terenu bila i u drugom dijelu. Zrinjski je stvarao šanse, ali pokušaji gostiju nisu bili precizni. Todorović je iznenada dobio šansu u 58. minuti, ali njegov udarac je otišao pored gola.

Još jedan rezervista Rijad Kobiljar je promašio dvije vezane šanse do 70. minute, a u međuvremenu je jedinu šansu za Slobodu imao Ordagić, koji je nakon odbijene lopte dobio priliku da zaprijeti sa ivice šesnaesterca, no njegov pokušaj je izblokiran. U 76. minuti poslije prekida glavom ka golu Slobode šutira Oliver Petrak, ali još jednom pokušaj fudbalera Zrinjskog odlazi pored gola.

Bilo je to uglavnom sve što je Zrinjski napravio na ovoj utakmici, jer je Sloboda u samom finišu susreta uspjela u znatnoj mjeri otjerati domaće od svog gola, a Ismar Tandir bio je u centru svih najbitnijih dešavanja pred golom Zrinjskom.

Tako je u 84. minuti za jednu loptu u kaznenom prostoru Zrinjskog uspio da se izbori Ismar Tandir, ali njegov pokušaj škaricama je odbranio Kenan Pirić bez većih problema. Isti igrač je u 88. minuti uspio primiti loptu u kaznenom prostoru Zrinjskog i zagraditi se, nakon čega je pao poslije duela sa Slobodanom Jakovljevićem, ali je sudija Edin Jakupović pokazao da se igra nastavi.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, pa je meč okončan sa početnih 0-0, kojim domaćin svakako može biti znatno zadovoljniji nakon svih šansi koje je Zrinjski propustio.