Real odbranio titulu Lige prvaka

Spread the love
Rental Travel

Na Millenium stadionu u Cardiffu večeras je odigrana najvažnija klupska utakmica na svijetu, finale Lige prvaka između Juventusa i Real Madrida, a Madriđani su slavili sa 4:1 (1:1) i osvojili titulu najboljeg nogometnog kluba u Evropi.

Reha Centar

Tako je Real postao prvi tim u historiji Lige prvaka koji je odbranio titulu u najboljem klupskom takmičenju na svijetu.

S druge strane, Stara dama iz Torina je nastavila svoj niz izgubljenih finala, jer im je ovo bilo čak sedmo.

Juventus je bolje počeo utakmicu, imali su nekoliko šansi, ali je Real ipak prvi postigao gol. Ronaldo je bio precizan nakon dobro izvedene akcije. Prvo poluvrijeme ipak je završilo 1:1, jer je Mario Mandžukić “makazicama postigao predivan gol.

U drugom poluvremenu postojao je samo Real. Tim Zinedina Zidanea postigao je u tom periodu igre tri gola, dok je mreža Hesusa Navasa mirovala. Precizni za Real bili su Casemiro, Ronaldo i Asensio.

Realu je danas osvojena titula 12 titula prvaka Evrope. Izabranici Zinedina Zidanea su tako postali prvi tim u historiji koji je odbranio titulu Lige prvaka.