Posljednji zvanični rezultati izbora

Centralna izborna komisija (CIK) Bosne i Hercegovine objavila je preliminarne i nepotpune rezultate lokalnih izbora za gradonačelničke i načelničke pozicije. Riječ je o malom procentu obrađenih biračkih mjesta.

Predsjednik CIK-a Ahmet Šantić je kazao da se radi o rezultatima koji su dobijeni putem softvera.

Za sada, Velika Kladuša, Donji Žabar, Čelič, Kneževo i Trebinje su opštine čiji rezultati još nisu pristigli putem aplikacije, kazao je Šantić na početku konferencije.

  1. Cazin: Nermin Ogrešević (A-SDA), 57,76 posto
  2. Bihać: Šuhret Fazlić (GS) 36,6 posto
  3. Bosanska Krupa: Armin Haletović (SDP) 51,72 posto
  4. Bužim: Zikrija Duraković (Nezavisni kandidat) 64,01 posto
  5. Krupa na Uni: Mladen Krajić (DNS) 57,72 posto
  6. Novi Grad: Miroslav Drljača (SNSD) 55,69 posto
  7. Prijedor: Milenko Drljača
  8. Gradiška: Zoran Hadžić (SNSD) 56,04 posto
  9. Laktaši: Ranko Karapetrović (SNSD) 75,30 posto
  10. Srbac: Mlađan Dragoslavljević (SNSD) 66,06 posto
  11. Prnjavor: Darko Tomaš (SNSD) 60,84 posto
  12. Derventa: Milorad Simić (SNSD) 64,37 posto
  13. Brod: Ilija Jovičić (SNSD) 46,25 posto
  14. Odžak: Hajrudin Hadžidedić (SDA-SBB) 42,27 posto
  15. Vukosavlje: Elvir Hadžiomerović (SDA-SBB)
  16. Domaljevac – Šamac: Marko Jurkić
  17. Šamac: Đorđe Milićević 54,36 posto
  18. Orašje: Stanko Vincetić (HDZ) 67, 97 posto
  19. Modriča: Mladen Krekić (SNSD) 62,35 posto
  20. Gradačac: Edis Dervišagić (SDP)
  21. Pelagićevo: Dušan Nikolić (Savez za promjene) 72,73 posto
  22. Bijeljina: Mićo Mićić (Savez za promjene) 50,97 posto
  23. Bosanski Petrovac: Zlatko Hujić (Nezavisni kandidat) 59,72 posto
  24. Sanski Most: Faris Hasanbegović (SDA-SBB) 50,63 posto
  25. Banja Luka: Igor Radojičić (SNSD)
  26. Čelinac: Momčilo Zeljković (SNSD) 35,60 posto
  27. Doboj Istok: Kemal Bratić (SDA-SBB) 50,46 posto
  28. Doboj Jug: Mirnes Tukić (SDA-SBB)
  29. Doboj: Obren Petrović (SDS) 53,14 posto
  30. Tešanj: Suad Huskić (SDA-SBB) 65,43 posto
  31. Gračanica: Nusret Helić (SDP) 47 posto
  32. Lukavac: Edin Delić (SDP-DF) 51,02 posto
  33. Srebrenik: Nihad Omerović (SDA-SBB) 68,64 posto
  34. Tuzla: Jasmin Imamović (SDP) 47,30 posto
  35. Lopare: Rado Savić (Savez za promjene) 56,40 posto
  36. Teočak: Taib Muminović (SDA-SBB)
  37. Ugljevik: Vasilije Perić (samo jedno obrađeno mjesto)
  38. Drvar: Goran Proćeta (SNSD)
  39. Ključ: Nedžad Zukanović (SDP) 57 posto
  40. Ribnik: Radenko Banjac (SP) 57 posto
  41. Mrkonjić Grad: Divna Aničić (SNSD) 53 posto
  42. Jajce: Edin Hozan (SDA-SBB) 58,65 posto
  43. Dobretići: Ivo Hakarić (HSS) 53,41 posto
  44. Kotor Varoš: Zdenko Sakan (Savez za promjene) 48 posto
  45. Teslić: Milan Milićević (SDS) 57,10 posto
  46. Žepče: Mato Zovko (HDZ BiH) 53 posto
  47. Zavidovići: Hašim Mujanović (SBiH) 45,86 posto
  48. Banovići: Midhat Husić (SDA-SBB) 90 posto
  49. Živinice: Samir Kamenjaković (SDP) 51,18 posto
  50. Kalesija: Sead Džafić (Nezavisni kandidat) 32,43 posto
  51. Osmaci: Ljubo Petrović (SDS) 51,72 posto
  52. Sapna: Izudin Mahmutović (SDA-SBB) 61,50 posto
  53. Zvornik: Zoran Stevanović 71 posto
  54. Glamoč: Radovan Marković (SNSD-SP) 62 posto
  55. Šipovo: Milan Kovač (SNSD) 53,52 posto
  56. Travnik: Admir Hadžiemrić (SDA-SBB) 62 posto
  57. Zenica: Fuad Kasumović (nezavisni kandidat) 33,11 posto
  58. Kakanj: Nermin Mandra (SDA-SBB) 72,77 posto
  59. Vareš: Zdravko Marošević (HDZ BiH) 47, 7 posto
  60. Olovo: Džemal Memagić (SDA-SBB) 72,55 posto
  61. Kladanj: Jusuf Čavkunović (SDA-SBB) 61,37 posto
  62. Šekovići: Momir Ristić (SP) 51,1 posto
  63. Prozor-Rama: Jozo Ivančević (HDZ) 51,75 posto
  64. Kreševo: Renato Pejak (HDZ BiH) 100 posto
  65. Ilidža: Senaid Memić (SDA-SBB) 52,49 posto
  66. Vogošća: Edin Smajić (SDA-SBB) 74,61 posto
  67. Centar Sarajevo: Nedžad Ajnadžić (SDA-SBB) 35,92 posto
  68. Novo Sarajevo: Nedžad Koldžo (SDA-SBB) 47,01 posto
  69. Trnovo: Goran Vujičić (SNSD)
  70. Pale (FBiH): Asim Zec (SDA-SBB)
  71. Opština Pale: Boško Jugović (Složno za Pale)
  72. Rogatica: Tomislav Puhavac (SDS)
  73. Istočni Mostar: Božo Sjeran (SDS)
  74. Foča (FBiH): Zijad Kunovac (SDA-SBB)
  75. Velika Kladuša (FBiH): Fikret Abdić (Laburistička stranka BiH) 46,44 posto
  76. Bužim (FBiH): Zikrija Duraković (Nezavisni kandidat) 63,39 posto
  77. Bosansko Grahovo (FBiH): Armin Halitović (SDP) 51,72 posto
  78. Livno (FBiH): Luka Čelan (HDZ BiH) 51,79 posto
  79. Tomislavgrad (FBiH): Ivan Vukadin (HDZ BiH) 56,82 posto
  80. Posušje (FBiH): Branko Bago (HDZ BiH) 74,27 posto
  81. Grude (FBiH): Ljubo Grizelj (HDZ BiH) 81,96 posto
  82. Ljubuški (FBiH): Nevenko Barbarić (HDZ BiH) 53,06 posto
  83. Čapljina (FBiH): Smiljan Vidić (HDZ BiH) 65,98 posto
  84. Rudo (RS): Ratko Rajak (Savez za promjene) 54,09 posto
  85. Trebinje (RS): Luka Petrović (SNSD) 57,33 posto
  86. Vitez (FBiH): Tomislav Bošnjak – Matić (HDZ BiH-HDZ 1990 – HSS) 56, 21 posto
  87. Bratunac (RS): Nedeljko Mlađenović (Savez za promjene) 38,07 posto
  88. Višegrad (RS): Mladen Đurević (SNSD) 58,05 posto
  89. Stari Grad (FBiH): Ibrahim Hadžibajrić (Nezavisni kandidat) 55,91 posto
  90. Breza (FBiH): Munib Zaimović (SDA-SBB) 53,37 posto
  91. Maglaj (FBiH): Mirsad Mahmutagić (SDP) 50,90 posto
  92. Kostajnica (RS): Drago Bundalo (SDS) 35,98 posto
  93. Petrovo (RS): Ozren Petković (SDS) 64,75 posto
  94. Kneževo (RS): Goran Borojević (Nezavisni kandidat) 57,10 posto
  95. Jablanica (FBiH): Salem Dedić (SDA-SBB) 46,16 posto
  96. Čajniče (FBiH): Goran Karadžić (SDS) 43,39 posto
  97. Bugojno (FBiH): Hasan Ajkunić (Nezavisni kandidat) 46,82 posto
  98. Gornji Vakuf – Uskoplje (FBiH): Sead Čaušević (SDA-SBB) 51,06 posto
  99. Donji Vakuf (FBiH): Huso Sušić (SDA-SBB) 47,93 posto
  100. Ilijaš (FBiH): Akif Fazlić (SDA-SBB) 64,58 posto

Najnovije informacije u vezi sa IZBORIMA čitajte OVDJE.

FENA – aktuelno.ba

Komentari

Komentara

Posted In: