Poraz Slobode: GOŠK bolji od Tuzlaka u Gabeli

Spread the love
Menprom

Fudbalski klub Sloboda poražen je u posljednjoj utakmici Premijer lige Bosne i Hercegovine od GOŠK-a u Gabeli rezultatom 2:0.

Reha Centar

GOŠK je poveo već iz prve akcije u 22. minuti susreta. Nakon ubačaja Vege s lijeve strane mrežu tuzlanske ekipe zatresao je Anković. Četiri minute kasnije ekipa Slavka Petrovića je mogla izjednačiti. Šutirao je Sulejman Krpić, ali je njegov udarac zaustavio Kozić.

Do dva gola prednosti ekipa iz Gabele došla je u 29. minuti susreta. Nakon velike greške golmana Hadžića mrežu gostujuće ekipe zatresao je Pavle Sušić. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 2:0 za Slobodu.

U nastavku prvi su zaprijetili domaći, ali je Zolj uspio promašiti nemoguće sa samo petmetara. U 53. minuti zaprijetio je Ordagić, a osam minuta kasnije i Krpić, ali se rezultat do kraja nije mijenjao.