Spread the love
Menprom

Fudbaleri Milana i Rome večeras na stadionu San Siro odigrali su derbi 35. kola italijanske Serie A.

Reha Centar

Već u 8. minuti Edin Džeko je doveo u vodstvo ekipu Rome nakon što je zakucao loptu u gol Milana na asistenciju Salaha, što mu je bio 26. pogodak u Seriji A, dok je u svim takmičenjima postigao 36. golova.

Roma je u 28. minuti susreta udvostručila vodstvo protiv Milana, a strijelac je ponovo bio Edin Džeko, kojim je oborio svoj dosadašnji rekord u broju golova u jednoj sezoni.

U 76. minuti Lucas Ocampos je prenio loptu glavom nakon ubačaja iz kornera, a dočekao ju je Mario Pasalic te glavom zabio za 1:2.

Međutim, samo dvije minute kasnije, prekrasan gol izvan šesnaesterca postigao je Stephan El Shaarawy na asistenciju Edina Džeke za vodstvo od 3:1 u korist Rome.

Za veliku pobjedu i uvjerljivih 4:1 na San Siru, pobrinuo se De Rossi koji je samouvjereno izveo penal u 88. minuti.