Pjanić pogodio za pobjedu Rome u derbiju protiv Napolija

Spread the love
Rental Travel

Roma je na pobjedu kod kuće čekala od studenog i slavlja protiv Intera 4:2. Nakon šest remija i poraza, u subotu su napokon našli žrtvu, na Olimpicu su s 1:0 dobili Napoli.

Reha Centar

Pravu uspavanku ponudio je početak utakmice, tek valja izdvojiti solo prodor Mertensa iz sedme mintue po lijevoj strani, ali njegov ubačaj u sredini nije pronašao Higuaina.

U 20. minuti Pjanić je iz slobodnjaka tražio glavu Astorija, ali nije to nije bilo precizno.

Roma je povela u 25. minuti iz prve prave akcije na utakmici. Florenzi je dobio loptu na desnoj strani i onda dao povratnu loptu u sredinu gdje ju je na 10,11 metara dočekao Pjanić i rutinirano pogodio za 1:0. Četvrti je gol bh. reprezentativca ove sezone.

Napoli je u 39. minuti imao veliku priliku za izjednačenje. Callejon je dobio loptu u prostor, prevario čuvara na desnoj strani i onda vratio u sredinu za Higuaina, koji puca, ali njegov udarac rukom je blokirao Manolas. Na žalost gostiju sudac to nije vidio, pa je Roma sačuvala vodstvo.

U 53. minuti nova velika prilika za Napoli. Još je jednom po lijevoj strani prošao Mertens. Kad je ušao u šesnaesterac tražio je drugi kut, ali De Sanctis je uspio to obraniti.

Samo četiri minute kasnije ponovno je belgijski reprezentativac bio u lijepoj poziciji nakon kombinacije s Jorginhom, ali u posljednji trenutak blokirao je to De Rossi u posljednji trenutak.

Napoli je nastavio s napadima, a nova šansa ukazala se u 67. minuti kada je iz blizine pucao Gabbiadini, ali njegov udarac fantastično je obranio De Sanctis.

Gabbiadini i De Sanctis u glavnim su ulogama ponovno bili u 78. minuti, a opet je pobjednikom ispao vratar Rome, koji je ovog puta obranio udarac igrača gostiju s ruba šesnaesterca.

U jeku napada Napolija, u samoj završnici Roma je imala dvije lijepe prilike, ali Nainggolan i Iturbe nisu našli put do mreže.

Miralem Pjanić je kod domaćina igrao do 68. minuti, dok Ivan Strinić nije dobio priliku za igru kod gostiju.

Roma je druga s 56 bodova, a Napoli je peti s 47 bodova.