Manchester City savladao Liverpool, Džeko se povrijedio

Spread the love
Rental Travel

Menadžer domaćih Manuel Pellegrini odlučio je susret početi sa napadačkim balkanskim dvojcem Edin Džeko – Stevan Jovetić, dok je u redovima Redsa debitovao Alberto Moreno, koji je stigao iz Seville.

Reha Centar

Prvo poluvrijeme nije ponudilo spektakularan fudbal. Naprotiv. Vidjeli smo solidan fudbal, domaći su imali blagu inicijativu, ali bez prave priilike.

Ipak, u 41. minuti Jovetić je bacio u trans domaće navijače. Crnogorac je iskoristio grešku u odbrani gostiju i zakucao loptu ispod Mignoleta. Nespretno je loptu izbio Hrvat Lovren, a zakasnio upravo Moreno, te je to itekako kažnjeno.

Ovo je Jovetiću bio prvi pogodak u Premier ligi od kako je zaigrao u startnoj postavi, ukupno četvrti.

Redsi su u nastavku krenuli po izjednačenje, ali ih je u 55. minuti šokirao i drugi gol Cityja. Opet je egzekutog bio Jovetić, nakon veoma lijepe akcije domaćih. Asistenciju je zabilježio Samir Nasri.

U 68. minuti povrijedio se Edin Džeko, te je napustio teren nakon žestokog starta Skrtela. Čini se da povreda ipak nije teže prirode, jer je teren napustio na nogama, a ušao je Sergio Aguero. Sjajnom Argentincu bio je potreban nepun minut da postigne pogodak. Asistent je također bio rezervista Jesus Navas. Precizni Englezi su izračunali da je Agueru za dva pogotka u dva susreta nove sezone bilo potrebno samo 13 minuta i 23 sekunde.

Ulaskom Lazara Markovića živnula je malo igra gostiju, a u 83. minuti uspjeli su postići pogodak. Lambert je šutirao, Hart odbranio, a Zabaleta nespretno postigao autogol.

Samo minut kasnije rezervista Lambert nakon panike u redovima Građana imao je zicer, ali je veoma loše šutirao, te je Kompany spriječio čudo na Etihadu.

Ostalo je 3:1, a Glen Johnson je napustio teren u završnici zbog povrede, te su Redsi susret okončali s 10 igrača.

Manchester City: Hart; Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy; Fernando, Touré, Nasri, Silva; Jovetić, Džeko.

Liverpool: Mignolet; Johnson, Lovren, Skrtel, Moreno; Gerrard, Henderson, Allen, Coutinho, Sterling; Sturridge.