Gradski derbi dvije Mladosti pripao Solini (FOTO)

Spread the love
Menprom

U okviru pretposljednjeg XII kola, II Kantonalne lige grupe “Jug” , na stadionu”Studenac” u Solini, snage su odmjerile domaća FK Mladost Solina – FK Mladost Gornja Tuzla. Kao i uvijek bio je ovo svojevrstan lokalni gradski derbi, u kojem su domaćini uz više pokazane želje za pobjedom slavili sa ubjedljivih 3:0.
I pored toga što sam rezultat govori da su domaćini bili bolja ekipa, na terenu i nije baš izgledalo sve tako. Gosti su u prvom poluvremenu stvorili nekoliko čistih zicera, koje nisu uspjeli pretvoriti u pogodak, pa su to domaćini vješto kaznili i faktički iskoristili svaku svoju gol šansu.

Reha Centar

Na odmor se otišlo rezultatom 2:0 za domaće golovima  Ibrahimovića u 25.i Užičanina u 39.minuti susreta.

Gosti iz Gornje Tuzle u drugom dijelu susreta pokušavaju stići rezultat, što je stvorilo puno prostora za domaće, a sve to svojim drugim golom na utakmici kaznio Ibrahimović u 65.minutu susreta.

Na kraju se može konstatirati da su domaćini sasvim zasluženo slavili sa već ubjedljivih 3:0, a podatak da su gosti na ovu utakmicu došli sa samo jednim rezervnim igračem dovoljno govori o ambicijama gostiju na ovom meču.