Fudbaleri Manchester Cityja izborili plasman u drugi krug Lige prvaka

Spread the love
Rental Travel

Fudbaleri Manchester Cityja izborili su plasman u drugi krug Lige prvaka. To se činilo kao nemoguća misija prije dva kola, kada su poraženi na Etihadu od CSKA, ali poklopili su im se određeni rezultati i Građani idu dalje.

Reha Centar

Roma je dominirala većim dijelom meča na Olimpicu, ali Holebas, Gervinho, Pjanić i društvo su bili bezidejni, bez prave završnice. Gostima je trebao pogodak, koji je stigao u 60. minuti, kada je sjajno pogodio Samir Nasri. Bio je to eurogol.

Vučici su nakon ovog pogotka trebala dva gola, a blizu poravnanja je bila u 71. minuti, kada je Manolas na sjajan centaršut Pjanića pogodio samo stativu. U nastavku, iz kornera Rimljani su preko Iturbea promašili novu veoma dobru priliku.

To je sve kaznio Zabaleta golom u 86. minuti, koji je postavio konačnih 2:0.

Edin Džeko je odigrao dosta dobro 78 minuta, dok je Miralem Pjanić na terenu proveo svih 90 minuta. Dijamant je uu prvom dijelu zaradio i žuti karton zbog prepirke s gostima.

Građanima je na ruku išao i rezultat iz Minhena, gdje je Bayern golovima Mullera (penal), Rodea i Gotzea nadigrao CSKA s 3:0.