Edin Višća briljirao protiv Južne Koreje u pobjedi Zmajeva od 3:1

Spread the love
Menprom

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je pobjedu od 3:1 u prijateljskom meču protiv Južne Koreje, kojui je odigran u Jeonjuu.

Reha Centar

Puleni selektora Roberta Prosinečkog, ostvarili su vrijedan trijumf na gostovanju protiv protivnika koji sredinom juna počinje svoj nastup na Svjetskom prvenstvu u Rusiji (u grupi sa Njemačkom, Meksikom i Švedskom).

Oba gola za BiH postigao je EdinVišća.

BiH je poveo u 28. minuti, Eldar Ćivić je ubacio loptu sa lijeve strane, ona je preskočila Džeku i došla do Višće koji je pogodio za vodstvo Zmajeva.

Drugi gol Višća je postigao u sudijskoj nadoknadi susreta. Kada se očekivao kraj prvog poluvremena fantastičnu loptu Duljevića je iskoristio ponovo Višća, koji je odličnim udarcem pogodio za novo vodstvo Zmajeva.

Domaći su uspjeli samo izjednačiti na 1:1 kada je  Hwang uposlio Leea koji se oslobodio Šunjića i lobovao Šehića za 1:1.

U drugom dijelu, reprezentativci Južne Koreje imali su više loptu u nogama, ali nisu uspjeli zatresti mrežu sjajnog Šehića, koji je potvrdio da se na njega u budućnosti može ozbiljno računati.

U 79. minuti Bajić je sjajno ubacio loptu sa lijeve strane za Višću koji je iz prve fantastičnim udarcem pogodio mrežu golmana Koreje.

“>

Ovo je druga pobjeda Prosinečkog na klupi BiH. Prvu je ostvario na gostovanju u Bugarskoj (1:0), a nedavno su Zmajevi prije meča u Jeonjuu remizirali u Zenici na Bilinom polju protiv Crne Gore (0:0), na oproštaju Vedada Ibiševića, Zvjezdana Misimovića i Emira Spahića od reprezentativnog dresa.

Izvor: radiosarajevo.ba