Beogradski Partizan u finalu za nijansu bolji od mališana Škole fudbala Proleter Slavinovići

Spread the love
Menprom

Proteklog vikenda u Novom Pazaru održan je prestižni međunarodni turnir u fudbalu za dječake, a zapažene rezultate postigla je i Škola fudbala Proleter Slavinovići, čija ekipa je u finalu zaustavljena od beogradskog Partizana minimalnim porazom od 1:0.

Reha Centar

-Cristina cup 2019- koji se svake godine održava u Novom Pazaru okuplja brojne škole fudbala iz regiona pa su tako Tuzlu na najbolji način predstavili upravo mališani iz Proleterove škole fudbala 2007. godište.Četvrtfinalni meč Tuzlaci su dobili nakon izvođenja penala, u polufinalu lako protiv domaćina Dandy sa 2:0 a u finalnom meču na megdan im je došao Partizan koji je minimalnom pobjedom od 1:0 osvojio 1. mjesto u ovoj kategoriji .

Najboljim golmanom turnira proglašen je Amel Čamavdić iz Proletera baš kao i njegov trener Armin Mujezinović.

-Organizacija turnira vrhunska.Naši dječaci su odigrali nekoliko odličnih utakmica. Vrhunac je svakako bilo finale sa slavnim FK Partizan Beograd.Utakmica odlična, borbena sa mnogo prelijepih poteza igrača obje ekipe. Prvo poluvrijeme 0:0 uz pogođenu stativu našeg Čivića..Drugo poluvrijeme počinje sa konstantnim napadima crno-bellih kojima naši hrabri dječaci odolijevaju do 2 minute do kraja utakmice kada najbolji igrač turnira Haris Džemić pogađa za 1:0 i pobjedu Partizana. Viteška borba i igra naših dječaka.- kazao je nakon meča trener Proletera Armin Mujezinović.